ŽBL

KP hlásí posily z USA a Litvy

19.09.2018 - Redakce
vytvořeno 19.09.2018, upraveno 19.09.2018

Bezfaulu

Vedení basketbalistek KP Brno angažovalo litevskou reprezentantku Dovile Saurazaite a Američanku Jasmine Gill. 

 

Obě hráčky by se měly hlásit trenérovi D. Zdeňkovi už na středečním tréninku a absolvovat s týmem i víkendový Diplomat Cup (USK Praha, Piešťanské Čajky, Gyor), který je generálkou na letošní eurocupovou sezonu, kde královopolský celek navíc obhajuje i zlaté a stříbrné medaile z Českého poháru a ŽBL.

 

Pětadvacetiletá Saurazaite přichází z klubu HOPTRANS Sirenos Kaunas, v litevské lize i reprezentaci působila celou kariéru, takže jde o její první přestup do zahraničí. Na postu rozehrávačky by měla nahradit zraněnou G. Andělovou, kterou čeká koncem října operace.

 

Osmadvacetiletá Gill má za sebou naopak řadu zajímavých angažmá, v minulém soutěžním ročníku působila v italské sérii A1 (Turín) - sezonu si navíc ještě prodloužila v australském týmu Lady Cobra! Američanka by měla zaujmout pozici vysokého křídla, společně s dlouhodobě zdravotně laborující Remenárovou.

 

„Vzhledem ke stavu zranění některých hráček základní rotace jsme byli nuceni tým adekvátně doplnit, pokud nechceme přijít o dlouhodobě vybojované pozice a důstojně reprezentovat brněnský i český basketbal v evropských pohárech. V rámci klubové koncepce jsme jednali o návratu Terezy Peckové a o příchodu Kateřiny Bartoňové, obě hráčky se však z rodinných a osobních důvodů rozhodly jinak. Situaci jsme tedy řešili tím nejcitlivějším možným výběrem zahraničních hráček, aby za rozumné finance přinesly potřebnou kvalitu, byly rozehrané a vhodně doplnily stávající kádr,“ řekl k novým posilám manažer KP Brno Richard Foltýn.