ŽBL

Ostrava smolně prohrála s Košicemi

04.10.2018 - Redakce
vytvořeno 04.10.2018, upraveno 04.10.2018

Basketbalistky SBŠ Ostrava mají za sebou první zápas v evropských pohárech. Na úvodním turnaji Evropské ligy s názvem EWBL v lotyšském Daugavpilsu podlehly Good Angels Košice v koncovce 51:53.

Ostravský celek vstřelil první sedm bodů zápasu a po celou první čtvrtinu si udržoval mírné vedení, pak ale Košice zapnuly v obraně a krýtce před přestávkou skóre nejen otočily, ale samy se dostaly do dvouciferného vedení. Češky se nevzdaly a bojovným výkonem ve třetí čtvrtině se vrátily zpět do zápasu, muselo se tak rozhodovat ve vyrovnané koncovce. Dvě a půl minuty před koncem šla Ostrava po tříbodové akci Lucie Hadačové do vedení 51:49, pak už ale nedaly hráčky SBŠ ani bod a dvěma koši dvaceti sekund v poslední minutě o náskok přišly. Šanci na vyrovnání pak nevyužila Anna Kubíčková a Ostrava tak v prvním zápase padla.

Jedinou dvoucifernou střelkyní Ostravy byla Srbka Ines Corda se 13 body, devět bodů přidala Natálie Rašková. Slovenský celek vedla s 15 body Martina Machalová.

Turnaj pro Ostravu pokračuje ve čtvrtek od 16:15 zápasem proti běloruskému týmu Tsmoki Minsk. Můžete ho sledovat živě na YouTube.