ŽBL

Premiérová výhra SBŠ

06.10.2018 - Redakce
vytvořeno 06.10.2018, upraveno 06.10.2018

Basketbalistky Ostravy získaly na úvodním turnaji Evropské ligy EWBL premiérovou výhru. Celek SBŠ přehrál v posledním vystoupení na turnaji v lotyšském Daugavpilsu maďarský tým PINKK Pecsi 74:73. Oba týmy do utkání vstupovaly s dvěma prohrami na kontě a chtěly získat alespoň jednu výhru. Po vyrovnané první pětiminutovce odskočila Ostrava do mírného náskoku, který narostl až do devítibodového vedení po deseti minutách. Maďarský tým se přiblížil na kontakt, pak ale Ostrava zabrala a do přestávky si přinesla dvouciferný náskok. Ostrava pokračovala ve skvělém výkonu a ještě sedm minut před koncem vedla o třináct bodů, pak ale přišel velký kolaps a muselo se do vyrovnané koncovky. Maďarky dokonce otočily skóre a dvacet sekund před koncem Sera poslala svůj tým do vedení 73:72. Ostrava na druhé straně odpověděla košem Savickaiteové deset sekund před koncem, a když pak přežily střelu soupeřek, mohly slavit výhru.