RENOMIA ŽBL

Spojení s házenou a přesun derby

29.01.2020 - Redakce
vytvořeno 29.01.2020, upraveno 29.01.2020

Bezfaulu

Z důvodu víkendového turnaje futsalistů o postup na MS se sobotní brněnské derby v rámci 15. kola RENOMIA ŽBL přesouvá na do vedlejší haly. Hraje se i tak v sobotu od 15:30, jen čeká Královopolanky duel se Žabinami ve starší a menší hale. Domácí KP se přesouvá do jiného prostředí už od středečních tréninků a domluvilo se i na spolupráci s královopolským týmem házenkářů, působícího v nejvyšší soutěži házené.

 

Jednotné vstupné na oba duely za pouhých 40,- Kč (permanentkáři obou oddílů mají vstup volný na obě utkání, stejně jako všichni účastníci futsalové kvalifikace, kteří se chystají oba celky z Králova Pole podpořit), propojení pověstných basketbalových i házenkářských fanklubů Kéniku a zejména účast zdravotně postižených uživatelů Centra Kociánka, kterým bude poskytnutý nejenom potřebný prostor a zázemí, ale také speciální občerstvení.

 

V krátké pauze mezi oběma zápasy dojde navíc ke společnému focení basketbalistek s házenkáři a také ke krátké prezentaci futsalové reprezentace (se soutěží o vstupenky zdarma), která nedělním soubojem se Slovinskem (18:00) zahájí svoji brněnskou pouť o MS v Litvě. Součástí basketbalového derby budou samozřejmě i tradiční soutěže a doprovodný program.

 

„Česká futsalová reprezentace si velmi váží vstřícnosti basketbalového klubu KP Brno a České basketbalové federace, kteří pomohli s přeložením ženského basketbalového derby do menší haly na Vodové. Díky uvolnění velké haly jsme mohli položit televizní palubovku a nebyl narušen program všech čtyř reprezentací. Věříme, že si fanoušci brněnské derby užijí. My jsme pro ně přichystali do tomboly zajímavé dárky a vstupenky na futsalovou kvalifikaci,“ vzkázal předseda Svazu futsalu ČR Otakar Mestek.   

 

Zdroj: TZ KP Brno