ŽBL

Úspěšná pohárová štace Žabin

10.12.2018 - redakce
vytvořeno 10.12.2018, upraveno 10.12.2018

Bezfaulu

Basketbalistky týmu Žabiny Brno o víkendu absentovaly v ŽBL, místo toho ale bojovaly ve slovenských Piešťanech v rámci dalšího turnaje Evropské ligy EWBL. V obou zápasech v lázeňském městečku se Brňankám podařilo zvítězit a zajistily si tak s předstihem účast v play off soutěže.

 

V sobotu Brňanky zvítězily nad celkem Amsterdam Angels, který představuje výběr nejlepších basketbalistek Nizozemska do 23 let, jasně 82:58.  V nedělním souboji pak přehrály i moskevské Dynamo podobným rozdílem 49:80. V obou utkáních tým střelecky táhla reprezentační rozehrávačka Petra Záplatová (19 bodů proti Amsterdamu, 22 bodů proti Dynamu), která si v prvním z obou klání vysloužila i ocenění pro nejlepší hráčku utkání.
Do posledních bojů v rámci základní skupiny B s papírovými favority - euroligovým celkem TTT Riga (utkání se odehraje 3. ledna v Brně) a švédským týmem Luleå Basket tak jdou Žabiny s plným počtem bodů a už jistou účastí v play-off.

„Utkání proti mladému, rychlému a agresivnímu Amsterdamu jsme zvládli dobře po všech stránkách, o čemž svědčí i fakt, že jsme vyhráli všechny jednotlivé čtvrtiny. Průběh zápasu jsme měli po celou dobu pod kontrolou. Oproti tomu Dynamo bylo diametrálně odlišným typem soupeře - opíralo se především o trio podkošových hráček, preferuje pomalejší tempo hry, na druhou stranu jde o zkušenější tým s lepší organizací hry než mladý Amsterdam. Vzhledem k odlišnosti herních stylů bylo klíčové vnutit soupeřkám naše herní tempo a naopak nepodřídit se tomu jejich. To se dařilo téměř bezchybně od první do poslední minuty. Hráčky si zaslouží nejen za dnešek, ale za celý víkend absolutorium za skvěle odvedenou práci,“ hodnotí oba herní dny asistent trenéra Viktora Pruši Jakub Gazda. Byl to výborný výkon hráček zejména v obraně, všech 9 hráček do puntíku splnilo to, co od nich trenér vyžadoval, i ještě možná něco navíc. Z toho se pak odvíjel velmi rychlý protiútok (a 21 bodů z něj), i díky kterému jsme soupeře úplně složili,“ doplňuje Gazdu druhý z asistentů Jan Bobrovský.