ŽBL

Žabiny vezou z Rakouska cennou výhru

05.12.2018 - Redakce
vytvořeno 05.12.2018, upraveno 05.12.2018

Basketbalistky Žabin Brno slaví druhou výhru ve Středoevropské lize CEWL a výrazně se přiblížily postupu z tříčlenné skupiny. Ve druhém duelu v letošním ročníku zvítězily na palubovce rakouského Štýrského Hradce 84:51 a vedou se stoprocentní bilancí tabulku.

Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný, když se ještě Žabiny teprve dostávaly do herního tempa a první čtvrtinu tak vyhrály jen o dva body. Pak se však namazaný stroj rozjel a Brňanky postupně zvyšovaly svou herní převahu. První nápor a dvouciferný náskok ještě Rakušanky téměř zlikvidovaly a v poločase to bylo o šest bodů, druhou půli ale ovládly Žabiny 44:17 a bez potíží dokráčely k cenné výhře.

Nejlepší střelkyní vítězek byla se 17 body Lenka Šoukalová, o dva body méně přidala Petra Záplatová, šestnácti doskoky se blýskla Marquese Webb. Grazu nestačilo 20 bodů Camilly Neumann.

Pohárové snažení pro Žabiny pokračuje o víkendu, kdy se představí v rámci Evropské ligy EWBL v Piešťanech, kde v rámci dalšího turnaje vyzvou nejprve Amsterdam Angels a poté Dynamo Moskva.