RENOMIA ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Příjemná tečka za Charitativním Final Four

Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam. 

celý článek
image
Na zápasy soukromým letadlem, hala přímo u pláže. O NCAA s Kristýnou Brabencovou

Velmi zajímavý první rok v USA má za sebou mladá česká basketbalistka Kristýna Brabencová. Dvacetiletá střelkyně se v loňské letní pauze přesunula z týmu ligových šampionek ZVVZ USK Praha do kádru University of South Florida, kde kromě hraní za tamní tým Bulls v elitní soutěži NCAA nastoupila i na vysokou školu. O zážitcích z prvního roku se rozpovídala pro web ČBF.

celý článek
image
Zpátky do tréninku!

Týmy nejvyšší ženské soutěže RENOMIA ŽBL si od sebe daly dvouměsíční povinnou přestávku způsobenou epidemií koronaviru, teď se však díky rozvolnění mimořádných opatření Vlády ČR mohou postupně vracet do tréninku. Od pondělí 11. května se mohou scházet za přísných hygienických opatření v hale a hromadně trénovat a celky se do toho postupně pouští. Venkovní tréninky během minulých dnů oznámily na sociálních sítích prakticky všechny týmy, prvními fotografiemi z halových sešlostí se pochlubily ligové šampionky ZVVZ USK Praha a třetí celek nedohrané sezóny KP Brno. Věřme, že se přípravě věnují všechny celky a budou ideálnbě připravené na start ročníku 2020/21.

celý článek
image
Dalším nedělním kvízem vás provede nová posila Girony Julia Reisingerová

Rčení „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“ neplatí pro českou reprezentantku Julii Reisingerovou. Ta se po roční nedokončené anabázi ve Valencii přesouvá po východním pobřeží Španělska na sever. Vrací se do Girony, klubu, kde na jaře 2019 oslavila mistrovský titul a získala trofej pro nejužitečnější hráčku finálové série. Právě usměvavá pivotka je hostem dalšího dílu pravidelného nedělního kvízu na Facebooku Český basketbal od 18:30.

celý článek
image
Souhrn sezóny: SBŠ Ostrava přišla o rekordní sezónu

Koronavirová epidemie způsobila nejedno sportovní zklamání z předčasně ukončené sezóny. Výborně rozjetý ročník měly také basketbalistky SBŠ Ostrava, které byly uprostřed nejlepší sezóny v klubové historii, v níž se poprvé dostaly do vyřazovacích bojů jak v ligové soutěži, tak v Evropské lize.

celý článek
image
Silné země EuroBasket nevypustí, Euroliga v září by byla komplikovaná, říká Kateřina Elhotová

Pauza od sportovních soutěží kvůli epidemii koronaviru trápí také nejlepší českou basketbalistku současnosti Kateřinu Elhotovou. Předčasné ukončení domácí RENOMIA ŽBL ale dává obávané střelkyni možnost trávit ještě více času se synem Danielem. Ani tak ale na pohyb a sport nezanedbala a udržuje se v kondici tak, jako by se soutěže brzy znovu rozbíhaly. O tom všem a spoustě dalších věcí hovořila Elhotová v rozhovoru v rámci pravidelného nedělního kvízu na facebookovém profilu Český basketbal.

 
celý článek
image
Kvízem provede Kateřina Elhotová a hrajeme o nadupaný Hyundai

Blíží se neděle, a to znamená nejen (v tomto případě) prodloužený víkend, ale především další možnost zasoutěžit si s českým basketbalem v online kvízu. Kahoot jste si mohli poprvé pořádně vyzkoušet minulý týden, kdy jeho hlavní tváří byl Vít Krejčí. Tentokrát se přesouváme do ženského basketbalu a jsme rádi, že pozvání do kvízu přijala Kateřina Elhotová.

celý článek
image
Charitativní Final Four – Nadvláda Brna a pomoc sestřičkám

Brněnské celky KP a Žabiny ovládly víkendové Charitativní Final Four na pomoc sestřičkám v první linii boje s koronavirem. Rozhodlo o tom až poslední vzájemné utkání obou celků, které skončilo remízou, ale jako vítězný byl brán souboj dvou hráček, jež ovládlo KP. Vyhráli ale všichni když k financím z prodeje vstupenek přispěla nadace KOŠE PROTI DROGÁM jako organizátor a AŽBLK každý částkou 10 tisíc korun a celkově se tak vybralo 39 400,-.

celý článek
image
Být po měsíci a půl v hale bylo příjemné, říká Beránková

Další hráčskou účastnicí Charitativního Final Four, které startuje už v pátek 24. dubna, je opora KP Brno Sarah Beránková. Členka širšího reprezentačního kádru se pokusí pro Královopolanky vybojovat co nejvyšší příčku, ale zároveň chce hlavně ve spolupráci s nadací KOŠE PROTI DROGÁM co nejvíc pomoci. Zapojení do Charitativního Final Four se jí moc zamlouvá.

celý článek
image
Ve Wyomingu jsem nebyla šťastná, těším se na teplo Floridy i českou spolupráci, říká Tereza Vitulová

Změnu dresu neřeší v USA jen jedna Češka působící ve vysokoškolské soutěži NCAA. Petru Holešínskou napodobila o pár dní později i Tereza Vitulová, která po druhém roce na univerzitě ve Wyomingu mění působiště a odchází na University of South Florida. Jak prožívá koronavirovou pandemii a kdy se vrátí do Čech nám poví v následujícím rozhovoru. 

 
celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (902)