ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Body počítat nestíhám, říká ostrostřelkyně Gašicová

První výhru v sezoně vybojovaly trochu překvapivě basketbalistky Teamstore Brno. Nejslabší celek loňského ročníku, který zvítězil pouze ve třech utkáních, otočil zápas pátého kola ŽBL na palubovce SBŠ Ostrava a po výsledku 86:80 mohly Brňanky slavit. Největší podíl na výhře měla teprve dvacetiletá střelkyně Hana Gašicová, která si vylepšila osobní maximum v ŽBL na 30 bodů. Hned sedmnáct bodů zvládla v klíčové čtvrté čtvrtině, ve které proměnila pět z celkových osmi úspěšných trojek. Bývalá mládežnická reprezentantka se o svém životním výkonu rozpovídala pro web zenskybasket.cz.

celý článek
image
To nejlepší z pátého kola

To nejzajímavější, co se přihodilo v pátém kole české nejvyšší soutěže žen:

 
celý článek
image
Slavia zaskočila Hradec, Teamstore Brno má první výhru

Středa nabídla v ŽBL kompletní páté ligové kolo. V akci nebylo z jedenácti týmů pouze KP Brno, které má pauzu a zůstane tak na špici tabulky se stoprocentní bilancí spolu s USK Praha. Třetí výhru v sezoně získala pražská Slavia, která ve šlágru kola přehrála Hradec Králové, první vítězství v novém ročníku slaví Teamstore Brno.

celý článek
image
Je zvláštní jezdit tři hodiny na domácí zápas, říká nymburská hvězda

Loňský ročník ŽBL skončil pro basketbalistky Nymburka zklamáním, když si na krk pověsily pouze bronzové medaile. Nespokojená byla i hlavní opora týmu, americká rozehrávačka Chloe Lynn Wellsová, které se závěr ročníku individuálně nevydařil. Teď je však pětadvacetiletá střelkyně zpět a po čtyřech kolech vládne střelecké tabulce ligy. Webu zenskybasket.cz poskytla krátký rozhovor o úvodu nového ročníku.

celý článek
image
Páté kolo ŽBL: S protizbraní na Kulichovou a vzpomínkou na pana generálního

Páté kolo Ženské basketbalové ligy slibuje hned dvě zajímavé bitvy. Sokol Nilfisk Hradec Králové a BLK Slavia Praha se touží dotáhnout na první trojku, SBŠ Ostrava i Teamstore Brno baží po premiérové výhře. KP Brno zůstane neporažené i po středečních zápasech, má totiž volno.

celý článek
image
Pět nej čtvrtého kola ŽBL

To nejzajímavější, co se přihodilo ve čtvrtém kole české nejvyšší soutěže žen:

 
celý článek
image
Žabiny ovládly domácí turnaj EWBL!

Žabiny v novém ročníku Evropské ligy EWBL v turnaji pořádaném na domácí půdě třikrát zvítězily a přenáší si do další fáze tři výhry a žádnou porážku.

celý článek
image
Ostrava blízko senzaci, Nymburk poprvé vítězně ve Varech

Sobotní program čtvrtého kola ŽBL nabídl dva vyrovnané duely. Ve šlágru kola Nymburk poprvé v sezoně nastoupil v "azylu" Karlových Varů a hned tam přesvědčivě zdolal Hradec Králové, v pražském Edenu byla Ostrava blízko překvapivé výhry na Slavii. Už v pátek si v brněnském derby poradilo KP s Teamstore. Na závěr kola v neděli USK bez problémů vyhrál ve Strakonicích.

celý článek
image
Čtvrté kolo ŽBL: Na skok ve Varech, první derby a hrozba nakládačky

Jasný šlágr čtvrtého kola Ženské basketbalové ligy proti sobě svedl celky BS DSK Basketball Nymburk KV a Sokol Nilfisk Hradec Králové. Jinde to naopak hrozí jednoznačným skóre. Především v duelu U19 Chance - ZVVZ USK Praha, ale i v brněnském derby či v souboji BLK Slavie Praha s SBŠ Ostrava jsou favorité jasní. Do hry se tentokrát nedostane Slovanka MB.

celý článek
image
Žabiny hostí turnaj Evropské ligy, čekají je tři zápasy

Basketbalistky Žabin Brno vstoupí v pátek do letošní sezony v evropských pohárech. V domovské hale Rosnička je od 12. do 14. října čeká první turnaj Evropské basketbalové ligy žen (EWBL).  Jeho účastníky budou kromě Žabin i týmy ze Slovenska, Běloruska a Litvy.
 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (486)