ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Tohle od nás nikdo nečekal, říká Zeithammerová

Bylo to úchvatné zakončení mládežnického reprezentačního léta, které jen podtrhlo úspěchy dívčí složky. Ženy U20 letos dokázaly postoupit do divize A, juniorky skončily jen jediné místo od postupu na MS a vše dokonaly ty nejmladší z nich. Basketbalistky do 16 let přivezly z evropského šampionátu stříbro. Ústřední postavou jinak týmového úspěchu byla rozehrávačka pražského USK Kateřina Zeithammerová.

celý článek
image
K obratu chyběl kousek, Češky jsou druhé

České basketbalistky do 16 let nedotáhly svou pohádkovou pouť evropským šampionátem až do zlatého konce. První porážku na turnaji jim až ve finále připravily Italky, které v dramatické koncovce vyhrály 52:60.

celý článek
image
Kadetky zabojují o evropský titul!

České basketbalistky do 16 let si zahrají o evropský titul! V semifinále šampionátu dnes v Kaunasu přehrály už podruhé na ME Turecko. Kadetky jsou dlouhodobě nejúspěšnější mládežnickou reprezentací, což v zítřejším finále stvrdí další evropskou medailí.

celý článek
image
Hrdinka Zeithammerová rozhodla a Lvice U16 si zahrají semifinále ME

Česká ženská basketbalová reprezentace kadetek do šestnácti let postoupila na evropském šampionátu divize A do semifinále a čekají ji bitvy o medaile. Svěřenkyně Richarda Fouska v litevském Kaunasu ve velkém čtvrtfinálovém dramatu přehrály Maďarsko košem Kateřina Zeithammerové z úplného závěru 51:48 a v pátečním semifinále vyzvou od 18 hodin Turecko. 

celý článek
image
Záplatová: Jsem ráda, že mají Žabiny vysoké ambice

Basketbalový tým se slavnou historií Žabiny Brno hlásí před novou sezonou velkou posilu na perimetru. Po angažmá v Německu se do ŽBL vrací šestadvacetiletá reprezentantka Petra Záplatová, která chce pomoci Žabinám na přední příčky.

celý článek
image
Nizozemky na Lvice nestačily a kadetky si tak zahrají čtvrtfinále ME

Česká ženská basketbalová reprezentace kadetek do šestnácti let postoupila na evropském šampionátu divize A do čtvrtfinále. Svěřenkyně Richarda Fouska v litevském Kaunasu jako vítězky své základní skupiny potvrdily roli favoritek a přehrály Nizozemsko 64:50. Ve středečním čtvrtfinále vyzvou od 18 hodin Maďarsko.

 
celý článek
image
Lvice U16 vyhrály skupinu a vyzvou Nizozemsko

Česká ženská basketbalová reprezentace kadetek do šestnácti let bez porážky vyhrála svou základní skupinu na evropském šampionátu divize A. Svěřenkyně Richarda Fouska v litevském Kaunasu přehrály po Francii a Turecku i Belgii, tentokrát 55:41 a v úterním osmifinále vyzvou od 20:15 poslední tým skupiny B Nizozemsko.

 
celý článek
image
Lvice U16 zvládly drama s Tureckem a jsou bez porážky

Česká ženská basketbalová reprezentace kadetek do šestnácti let je i po druhém utkání na evropském šampionátu divize A bez porážky. Svěřenkyně Richarda Fouska v litevském Kaunasu navázaly na včerejší výhru nad Francií, když po velkém obratu přehrály Turecko 62:60 po prodloužení. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Petra Malíková.

celý článek
image
Lvice U16 zdolaly na úvod ME Francii

Česká ženská basketbalová reprezentace kadetek do šestnácti let vstoupila úspěšně do evropského šampionátu divize A. Svěřenkyně Richarda Fouska v litevském Kaunasu na úvod přehrály silnou Francii 56:51 a nakročily k dobrému nasazení pro osmifinálové boje. Nejlepšími střelkyněmi vítězek byly se 14 body Simona Fišerová a Klára Stloukalová. 

celý článek
image
Chtěla jsem z ME medaili, říká Kateřina Galíčková

Česká ženská reprezentace do osmnácti let odehrála jako jeden ze dvou mládežnických reprezentačních týmů evropský šampionát elitní divize A. Lvice U18 navíc nebyly na turnaji v italském Udine jen do počtu a po čtvrtfinálové prohře s pozdějšími vítězkami z Německa skončily šesté. „Nesplnily jsme cíl dostat se do semifinále, takže jsem zklamaná,“ říká jedna z opor týmu Kateřina Galíčková.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (460)