ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
Nymburk znovu ve Varech, KP slaví pod Pospíšilem

Neděle nabídla v ŽBL dvě dohrávky dvanáctého kola, které je poslední před vánočními svátky. Nymburk si podruhé v sezoně zahrál domácí duel v Karlových Varech a neměl problémy s Teamstorem Brno, lépe se dařilo KP Brno, jehož hráčky zvítězily ve Strakonicích nad U19 Chance.

celý článek
image
Žabiny mají splněnou půlku, Slovanka bojovala

Sobota nabídla v ŽBL tři zápasy z posledního předvánočního kola. Dva duely byly jednoznačné, když si potíže nedělaly ani USK Praha ani Žabiny Brno. Nejvyrovnanější zápas programu se odehrál v Mladé Boleslavi, kde Slovanka dlouho trápila favorizovaný Hradec, aby nakonec podlehly.

celý článek
image
Dvanácté kolo ŽBL: Začátek odvet i loučení s rokem 2018

Něco končí a něco jiného začíná. V případě 12. kola Ženské basketbalové ligy se hráčky i fanoušci loučí s rokem 2018 a zároveň se mohou těšit ze zahájení odvet základní části. První kolo nabídlo několik extrémně jednostranných výsledků, jak tomu bude nyní?

celý článek
image
Špatný start, pak cenný postup Nymurka

Basketbalistky Nymburka se nakonec objeví v play off Eurocupu. Středočeškám nakonec nevadila ani domácí porážka v posledním duelu základní skupiny s maďarským Szekszárdem 49:72. 

celý článek
image
Opory Lvic se shodují: Mohly jsme dopadnout hůř

České basketbalistky už znají soupeřky pro základní skupinu evropského šampionátu, kam se probojovaly už potřinácté v řadě. Ze dvou pořadatelských zemí bylo Lvicím přiděleno Lotyšsko, případné play off by pak odehrály v Srbsku. Z druhého koše jim byly do skupiny přiděleny celky Francie, Švédska a Černé Hory. Co si o losu myslí samotné reprezentantky?

celý článek
image
USK má druhou stovku, padesátiminutová bitva KP

Čtyři české týmy bojovaly ve středu v pohárové Evropě a tři z nich byly úspěšné. Zvítězil jak USK Praha v Eurolize, tak i Žabiny a Hradec v ve Středoevropské lize CEWL. Jediný neúspěšný účastník dnešního programu bylo KP Brno, které v Eurocupu podlehlo po velké bitvě francouzskému Nantes až po dvojím prodloužení.

celý článek
image
Lvice v Rize a proti vicemistryním Evropy

V Bělehradě, tedy ve městě, kde za sedm měsíců vyvrcholí ženský EuroBasket, se dnes účastnické týmy dozvěděly své soupeře. Šestnáct celků bylo na základě dnešního losu rozděleno do čtyř čtyřčlenných skupin. Už potřinácté v řadě mezi nimi nechybí ani reprezentace České republiky.

celý článek
image
V pohárových bojích přituhuje

Třetí adventní týden přináší akci hned pěti českým týmům, které budou ve středu a čtvrtek bojovat v evropských pohárech. Kromě euroligového USK Praha a eurocupových KP Brno a Nymburka se do akce zapojí i ve Středoevropské lize CEWL Žabiny Brno a Hradec Králové. Většině týmů se blíží konec základní části, jde tedy o postup do další fáze.

celý článek
image
11. kolo: Skvělá Kulichová vedla Hradec za rekordní čtvrtinou

To nejzajímavější, co se přihodilo v jedenáctém kole české nejvyšší soutěže žen:

 
celý článek
image
Koš Hejdové posunul Češky do druhého koše

České basketbalistky mají zase o něco víc jasno, co se bude dít na přelomu června a července příštího roku. Že budou hrát na EuroBasketu, je jasné už od poloviny listopadu. Teď se dozvěděly tři družstva, se kterými se určitě nepotkají v základní skupině. Těch otazníků ale zůstává ještě poměrně dost. Například neví, zda se za zápasy ME vydají do Lotyšska nebo Srbska. A také to, kdo bude jejich soupeřem. Odpověď ale bude známá brzy – už ve středu.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (553)