ŽBL

5 nej 20. kola ŽBL

13.03.2018 - red
vytvořeno 13.03.2018, upraveno 13.03.2018

To nejzajímavější, co se přihodilo v dvacátém kole české nejvyšší soutěže žen.

 

Největší nervy

Těsně po vyřazení v euroligovém semifinále si hráčky ZVVZ USK Praha zahrávaly v české nejvyšší soutěži. Doma se Sokolem Nilfisk Hradec Králové se trápily k výsledku 75:59. A ještě necelé tři minuty před koncem to bylo jen 64:59, než vedení favorita zdvojnásobila kapitánka Kateřina Elhotová.

 

Nejprudší sešup

Co stálo za trápením USK s Hradcem? Určitě obrana a odhodlání hostů. Ale také historicky bídný střelecký večer domácích. Ty zakončovaly za dva body s úspěšností 48,1 procenta, nejhorší počin v sezoně. A ještě mnohem hůř na tom byly při střelbě za tři: 15,8 procenta (19/3) je jejich jasně nejslabší výkon.

Trápení z dálky ale USK už nějaký týden provází. V sezoně mají úřadující mistryně týmový průměr 40,2 procenta, ale ve třech utkáních před Hradcem trefovaly jen s 30,8 procent, 28 procent a 28,6 procent svých střel z dálky. Ve čtyřech posledních zápasech předvedly čtyři nejhorší výkony tohoto ročníku.

 

Nejlepší debut

Povedenou premiéru v ŽBL má za sebou Alisia Jenkins. Křídlo z University of South Florida pomohlo Slovance MB k důležitému vítězství 81:68 nad BA Karlovy Vary. Postaralo se o 21 bodů, osm doskoků a čtyři zisky. Jenkins se tak vyšvihla mezi nejužitečnější hráčky kola.

 

Nejstřeženější tajemství

Výtečný zápas však odehrála za Slovanku také její krajanka Mariah King s 19 body a sedmi doskoky. A Tereza Motyčáková se blýskla 17 body, sedmi asistencemi a šesti zisky. Na karlovarské straně výborně zahrála Dominika Pohunková s 24 body, Marques Webb jí sekundovala s 11 body a 15 doskoky. Ale o tom všem se svět směl dozvědět až odstupem, v čase zápasu informace z Mladé Boleslavi neproudily.

 

Nejvýraznější posila z céčka

Alena Jeništová je hráčkou krajského přeboru za BK Strakonice C. Ale také zkušenou ligistkou, která hraje po svém návratu do U19 Chance vynikající partie. Naposledy pomohla 20 body a devíti doskoky mírnit porážku 64:93 s BLK Slavia Praha. Jedenatřicetiletá pivotka je v lize druhou nejlepší českou střelkyní (15,7) a vůbec nejlepší doskakovačkou (8,3).