ŽBL

Brněnský týden pro Trutnov, liga v Sadské a Ovsíková mezi legendami

09.03.2018 - red
vytvořeno 09.03.2018, upraveno 09.03.2018

Tři kola před koncem základní části Ženské basketbalové ligy se podoba osmičky týmů pro play-off vyjasňuje. A bylo by ohromným překvapením, kdyby devátá Lokomotiva Trutnov ještě dokázala pootočit vývojem sezony a přece jen přeskočila osmou BA Karlovy Vary.

 

Brněnský týden po Trutnov

Hráčky Lokomotivy Trutnov mají v tomto týdnu za sebou už středeční předehrávku 21. kola s Žabinami Brno, prohrály 50:74. A teď už v souboji s KP Brno doopravdy musejí uspět, aby si v play-off znovu zahrály.

 

Královopolanku Ilonu Burgrovou čeká patrně poslední zápas proti celku, v jehož barvách ligu okusila poprvé. Stalo se tak 14. října 2000 v derby se Sokolem Hradec Králové.

 

Utkání KP Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje v pátek 9. března od 17:30 v Brně v hale Vodova.

 

 

Kdo spadne do chřtánu USK?

Sedmá Slovanka MB má výhodu lehčího losu do konce soutěže, nicméně osmá BA Karlovy Vary stále doufá, že se vyhne čtvrtfinále proti neporaženému ZVVZ USK Praha. Aby tohle přání Západočeškám zůstalo, musejí ve vzájemném souboji nad Slovankou zvítězit.

 

Slovanka na svou soupisku přidala čtyřiadvacetileté americké křídlo Alisii Jenkins, k premiéře v ŽBL ji však zatím nevyslala.

 

Utkání Slovanka MB - BA Karlovy Vary se hraje v pátek 9. března od 18:30 v Mladé Boleslavi.

 

 

Premiéra Sadské v ŽBL

Tradiční basketbalové městečko Sadská se dočká svého debutu v Ženské basketbalové lize. Svůj domov pro utkání s Technicem Brno tu totiž najde DSK Basketball Nymburk.

 

Středočeškám by výhra nad posledním zajistila jistotu druhého místa. Nastoupit by už měly Alena Huňková a Petra Bakajsová, duel naopak ještě vynechají Michaela Mocová a Eliška Mircová.

 

Utkání DSK Basketball Nymburk - Technic Brno se hraje v sobotu 10. března od 16 hodin v Sadské.

 

 

Ostrava plná teenagerek

SBŠ Ostrava už do letošního ročníku nasadila deset náctiletých hráček. Na soupisce si však k premiérám připravila ještě dvě další: Andreu Michňovou a Jolanu Havlíčkovou, obě ročník 2000. Dočkají se v zápase s Žabinami Brno?

 

Utkání SBŠ Ostrava - Žabiny Brno se hraje v sobotu 10. března od 20 hodin v Ostravě.

 

 

Let na Andjeliných křídlech

Poslední úpravy soupisky před závěrem sezony učinila také BLK Slavia Praha, kádr doplnila o srbskou křídelnici Andjelu Radovič. Ta se objevila už proti BA Karlovy Vary a zaznamenala šest bodů. Co předvede proti strakonickému U19 Chance?

 

Utkání U19 Chance - BLK Slavia Praha se hraje v neděli 11. března od 17 hodin ve Strakonicích.

 

 

Ovsíková zaútočí na Veselou

Andrea Ovsíková ze Sokola Nilfisk Hradec Králové se v historickém pořadí ligových střelkyň vyhřívá v hodně dobré společnosti. Na 53. místě se dorovnala české bilanci Zuzany Žirkové (2603) a již brzy ji čeká útok na tuzemské zápisy Jany Veselé (2634). Proti ZVVZ USK Praha však Ovsíková další posun žebříčkem patrně ještě nezvládne.

 

Utkání ZVVZ USK Praha - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v sobotu 10. března od 17 hodin.