ŽBL

Bude pokračovat dominance hostů?

10.04.2018 - Redakce
vytvořeno 09.04.2018, upraveno 11.04.2018

Bezfaulu

Ve třetím semifinálovém duelu se ve středu od 19 hodin střetnou basketbalistky Nymburka a KP Brno. Ve Sportcentru v Nymburce půjde o to, kdo získá před čtvrtým duelem mečbol a šanci sérii ukončit jako první. Ve čtyřech duelech dosavadní sezony se vždy radoval hostující tým, bude tomu tak i tentokrát? 

 

Brňanky ve druhém zápase vůbec nedokázaly zastavit nejlepší ligovou střelkyni Krystal Vaughnovou, která zatím v play off tápala, ale k vyrovnání série přispěla 33 body a 12 doskoky. Trenér KP David Zdeňek ví, že obrana Vaughnové bude pro případnpu výhru klíčová.

 

"Nechali jsme Vaughn rozehrát, a to se nesmí opakovat. Není na co se šetřit," burcuje trenér Zdeněk.

 

Nymburk v čele s trenérem Danielem Kuruczem zase čeká úkol jako první v této sezoně uhájit domácí palubovku.

 

"Neočekávám zápas, který by byl diametrálně odlišný. Bude to zase těšný doběh … a možná se mýlím a jeden z týmů vyhraje o dvacet. Mám zase nějaké nápady, nové varianty a plánuju je použít. Domnívám se, že tuším, s jakou novinkou přijde Brno, proto se na ni pečlivě připravujeme. Myslím, že aktuálně jsme psychicky o trochu výše než náš soupeř. Před utkáním v Brně, po dvou výhrách v krátké době v Nymburce na tom byly lépe hráčky KP Brno. Je na čase konečně změnit letošní praxi Pokud bude potřeba pátý zápas, tak navrhneme, aby se hrál v hale Vodova," usmívá se Kurucz.