ŽBL

Čtvrté kolo ŽBL: Na skok ve Varech, první derby a hrozba nakládačky

12.10.2018 - Redakce
vytvořeno 12.10.2018, upraveno 12.10.2018

Bezfaulu

Jasný šlágr čtvrtého kola Ženské basketbalové ligy proti sobě svedl celky BS DSK Basketball Nymburk KV a Sokol Nilfisk Hradec Králové. Jinde to naopak hrozí jednoznačným skóre. Především v duelu U19 Chance - ZVVZ USK Praha, ale i v brněnském derby či v souboji BLK Slavie Praha s SBŠ Ostrava jsou favorité jasní. Do hry se tentokrát nedostane Slovanka MB.

 

600 trojek pro Elhotovy

 

Reprezentační sestry Elhotovy se už přiblížily metě 600 trojek a v zápase svého ZVVZ USK Praha v hale strakonického U19 Chance ji patrně pokoří. Zatím jsou na 598 trefách, Kateřina se na tom podílela 342 úspěchy, Karolína 256. Ani společná bilance by jim však nestačila na čelo celkového pořadí. Byly by až třetí. Mají daleko k rekordu Dariny Mišurové (842 trojek) i výkonu druhé Mileny Prokešové (727 trojek).


Utkání U19 Chance - ZVVZ USK Praha se hraje v neděli 14. října od 17 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.

 

252 kilometrů namísto 68

 

BS DSK Basketball Nymburk KV a Sokol Nilfisk Hradec Králové k sobě mají blízko nejen basketbalovými kvalitami, ale také na mapě. Dělí je 68 kilometrů. Tedy obvykle. Nymburský celek totiž jejich souboj posunul do Karlových Varů, od Hradce vzdálených 252 kilometrů.

Královéhradecká pivotka Klára Marečková je zatím na 1988 ligových bodech a může se těšit na jubileum. Už v minulém kole oba kluby získaly novou tisícovkařku - Hradec v Pamele-Therese Effangové (nyní 1011 bodů), Nymburk v Alexandře Chomenčuk (aktuálně 1003 bodů).

 

Utkání BS DSK Basketball Nymburk KV - Sokol Nilfisk Hradec Králové se hraje v sobotu 13. října od 14 hodin v Karlových Varech v Hale míčových sportů.

 

Vzpomínky pro Wingate a Canty

 

Dvě zámořské posily BLK Slavie Praha - Briyona Canty a Brandi Wingate - už v Ženské basketbalové lize působily v sezoně 2016/17. Obě hrály za SBŠ Ostrava. Teď je čeká souboj se svým bývalým zaměstnavatelem.

 

Utkání BLK Slavia Praha - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu 13. října od 17 hodin v Praze v hale Eden.

 

Derby tabulkových protějšků

 

Prvním derby v sezoně ŽBL bude to malé brněnské. Předposlední Teamstore Brno, které čeká na premiérovou výhru, se utká se druhým KP Brno, jež je po třech duelech bez porážky.

Zápas bude pikantní pro Karolínu Jandovou, která donedávna nastupovala za KP, ale v létě změnila klub. Její spoluhráčky - dvojčata Markéta Šívrová a Monika Stehlíková - pro změnu působí v KP jako mládežnické trenérky.

 

Utkání Teamstore Brno - KP Brno se hraje v pátek 12. října od 20 hodin v Brně v hale Morenda.

 

Záplatová proti svému rodišti

 

Petra Záplatová naplňuje předsezonní očekávání a v Žabinách Brno se etabluje do role tahounky. Dohrávaný duel však bude pro šestadvacetiletou reprezentační rozehrávačku specifický, postaví se proti mateřskému klubu Lokomotiva Trutnov.

 

Utkání Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov se hraje ve středu 24. října od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.