ŽBL

Čtvrtfinále ŽBL: Žabiny spěchají do bojů o medaili. Nymburk zřejmě bez Wells

12.03.2019 - Redakce
vytvořeno 12.03.2019, upraveno 12.03.2019

Bezfaulu

Druhá polovina března, ta je v Ženské basketbalové lize tradičně věnována čtvrtfinálovým bojům. Jisté je, že nejvyšší soutěž dostane nového semifinalistu, do bojů o medaile se po pauze vrátí buď Žabiny Brno, anebo Lokomotiva Trutnov. Osmička účastníků čtvrtfinálových bojů naplňuje požadavek rozmanitosti co se obsazení trenérského postu týče. Na lavičkách najdeme čtyři české a čtyři slovenské kouče, pět mužů a tři ženy.

 

ZVVZ USK Praha - Slovanka MB
 

výsledky v sezoně: 130:38, 107:50

 

Ženský trenérský souboj mezi velezkušenou Natálií Hejkovou (ZVVZ USK Praha) a mladou Kateřinou Jurkovou (Slovanka MB) má nezpochybnitelného favorita. Pražanky se chystají přidat devátý titul v řadě a oba výsledky ze základní části naznačují, že ve čtvrtfinále jejich jízda čítající 164 vítězných ligových zápasů za sebou neskončí.

 

O pozici nejužitečnější hráčky sezony si říká pražská pivotka Alyssa Thomas, která vévodí střelecké tabulce i ratingu a v doskocích i v asistencích je shodně čtvrtá. Skvělou sezonu však má také pivotka Marija Režan, dobrým kaufem byl únorový příchod Isabelle Harrison. K tomu zkušenost Kateřiny Elhotové a Aleny Hanušové... Trenérka Hejková nemůže sáhnout vedle.

Slovanka sází na otřískané trio Tereza Vorlová, Denisa Harapesová a Monika Satoranská. A zajímavé bude sledovat, jak si povede sedmnáctiletá Andrea Ondroušková, která v posledních týdnech patřila k nejlepším střelkyním týmu. 

 

První utkání se hraje ve středu 13. března od 18 hodin v Praze v hale Královka.
 

Druhé utkání se hraje v sobotu 16. března v 16 hodin v v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.
 

Třetí utkání se hraje v úterý 19. března v 18 hodin v Praze v hale Královka.
 

Případné čtvrté utkání by se hrálo v sobotu 23. března v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.
 

Případné páté utkání by se hrálo v neděli 24. března v Praze v hale Královka.

 

KP Brno - BLK Slavia Praha 
 

výsledky v sezoně: 74:73, 63:58

 

KP Brno obhajuje stříbro a BLK Slavia Praha by ze sedmého místa po základní části neměla být problémem. Jihomoravanky ostatně oba vzájemné souboje vyhrály... Jenže to je jen teorie, první výhra totiž byla o jediný bod, druhá o pět.

 

Oba zápasy sedly brněnské Jasmine Gill (19 bodů + 11 doskoků, 16 bodů + 6 doskoků), v prvním se vytáhla její spoluhráčka Michaela Stará (21 bodů), v tom druhém Sabína Oroszová (19 bodů). Na straně Slavie byla nejlepší střelkyní Brandi Wingate (26 a 16 bodů), ale ta už v týmu nepůsobí. Co dokážou její americké nástupkyně Leeza Burdgess a Cherise Beynon?

 

Víkendové zápasy na Final Four Českého poháru basketbalistek naznačily, že je v lepší pohodě KP Brno. Z Karlových Varů si odvezlo stříbro. To Pražanky vyšly naprázdno, jasným výsledkem skočilo jejich semifinálové snažení (52:85 se Sokolem Nilfisk Hradec Králové) i duel o bronz (68:90 s BS DSK Basketball Nymburk KV).

 

První utkání se hraje ve středu 13. března od 17:30 hodin v Brně v hale Vodova.
 

Druhé utkání se hraje v sobotu 16. března od 19:30 v Praze v hale Eden.
 

Třetí utkání se hraje v úterý 19. března od 17:30 v Brně v hale Vodova.
 

Případné čtvrté utkání by se hrálo ve čtvrtek 21. března od 16:30 v Praze v hale Eden.
 

Případné páté utkání by se hrálo v sobotu 23. března v Brně v hale Vodova.

 

Žabiny Brno - Lokomotiva Trutnov 
 

výsledky v sezoně: 99:83, 89:61, 78:44

 

O aktuálním rozpoložení je nejjasněji mezi Žabinami Brno a Lokomotivou Trutnov. První čtvrtfinále je totiž už za námi, Žabiny si ho předehrály, aby mohly vyrazit na finálový turnaj mezinárodní EWBL. A opanovaly ho 78:44.

 

Východočešky šestým místem po základní části překvapily, ale na víc to nevypadá. Před prvním zápasem se zranila jedna z klíčových hráček úzkého kádru Anna Rylichová, na Rosničce kvůli zranění kolene nedohrály Michaela Potočková ani Tereza Šípová.

Brňanky - v sestavě s bývalými trutnovskými hráčkami Petrou Záplatovou, Kateřinou Zohnovou či Michaelou Vackovou - jsou teď velkými favoritkami i ve zbytku série.

 

První utkání se hrálo v sobotu 9. března v Brně v hale Rosnička a Žabiny ho ovládly 78:44.
 

Druhé utkání se hraje v úterý 12. března od 18:30 v Trutnově v hale v Komenského ulici.
 

Třetí utkání se hraje ve čtvrtek 14. března od 17 hodin Brně v hale Rosnička.
 

Případné čtvrté utkání by se hrálo ve čtvrtek 21. března od 18:30 v Trutnově v hale v Komenského ulici.
 

Případné páté utkání by se hrálo v sobotu 23. března v Brně od 20 hodin v hale Rosnička.

 

BS DSK Basketball Nymburk KV - Sokol Nilfisk Hradec Králové
 

výsledky v sezoně: 101:80, 55:62

 

Souboj dvou sousedů z Polabí z i tabulky. A také týmů, které se na víkendovém Final Four Českého poháru basketbalistek minuly. BS DSK Basketball Nymburk KV odjelo v dobré náladě s bronzem, Sokol Nilfisk Hradec Králové se dostal do ideálního rozpoložení po celkovém triumfu. Jedná se o premiérovou trofej v historii klubu.

 

Nymburku bude zřejmě chybět klíčová rozehrávačka Chloe Wells. V obou zápasech v základní části byla nejlepší střelkyní, napoprvé nasázela 25 bodů, napodruhé 22 bodů. Ale po tvrdém faulu loktem nedávném ligovém zápase s BLK Slavia Praha z utkání odstoupila se zraněním v oblasti obličeje, musela vynechat pohárový víkend a zřejmě bude chybět i ve čtvrtfinálové sérii.

 

Hradecké Lvice jsou nabuzeny triumfem z Českého poháru, o 36 finálových bodů z 68 celého týmu se rovným dílem postaraly Pamela-Therese Effangová a Kristýna Minarovičová.

Havířovská odchovankyně Minarovičová bude nyní útočit na 2000 ligových bodů, nyní je na čísle 1985. K milníku se blíží i jako trojkařka, ve statistikách má 188 ligových úspěchů. 

 

První utkání se hraje ve středu 13. března od 19 hodin v Nymburce ve Sportovním centru ČUS.
 

Druhé utkání se hraje v sobotu 16. března od 16 hodin v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.
 

Třetí utkání se hraje v úterý 19. března v Nymburce ve Sportovním centru ČUS.
 

Případné čtvrté utkání by se hrálo ve čtvrtek 21. března v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.
 

Případné páté utkání by se hrálo v sobotu 23. března od 13 hodin v Nymburce ve Sportovním centru ČUS.