ŽBL

Doma vyhráváme díky fanouškům, říká Rylichová

08.11.2018 - Redakce
vytvořeno 08.11.2018, upraveno 08.11.2018

Bezfaulu

Velmi dobrý vstup do sezony prožívá tým Loko Trutnov. Východočeský celek se po loňské protrápené sezoně odhodlal k malé revoluci v kádru a trenéru Martinu Martiškovi se jeho tahy zřejmě vyplácí. Po sedmi odehraných zápasech je Trutnov se čtyřmi výhrami na šesté příčce a v domácím prostředí je dosud stoprocentní. O dobrém startu nového ročníku i basketbalové tradici v rodině vypráví jedna z klíčových hráček týmu Anna Rylichová.

 

Trutnovu se loňská sezona nevydařila, letos je začátek výrazně lepší. Čím to podle vás je?

 

Pro letošní sezónu máme úplně nově složený tým. Jak trenér, tak hráčky jsme si sedli po stránce basketbalové i lidské a díky tomu nám to na hřišti funguje a dokážeme hrát vyrovnaná utkání i s lepšími soupeři, než jsme my.

 

Daří se vám hlavně v domácím prostředí, kde jste ještě neprohrály a zdolaly jste třeba i silnou Slavii. Naopak venku máte velké problémy, jak to zlepšit?

 

Skoro vždycky se říká, že doma se hraje nejlépe, a to si myslím, že u Trutnova platí dvojnásobně. Máme skvělou fanouškovskou základnu, která dokáže v hale navodit vynikající atmosféru, která nás v zápasech žene dopředu. Doufám, že vítězstvím na Teamstoru jsme prolomili ledy a vybojujeme i další vítězství mimo naši halu. 

 

Ve své třetí sezoně v ŽBL už máte dostatek zkušeností a odměňujete se trenérovi solidními individuálními výkony. Udělala jste před sezonou nějakou změnu, jste třeba více zvyklá na nejvyšší soutěž?

 

Letos nastupuji v ženské lize třetím rokem. Každou sezónu si čím dál více zvykám na nejvyšší soutěž, a tak celkově i na dospělý basketbal. Snažím se plnit, co ode mě trenér očekává. Letos je moje úloha přece jen jiná, než byla loni nebo předloni, kdy jsme měly mnohem zkušenější družstvo a já byla jedna z nejmladších hráček v týmu. Na hřišti je pro mě důležité, abych byla platná pro tým a jsem ráda, že se mi někdy podaří pomoci i bodově. 

 

Proti Slavii jste před dvěma týdny předvedly nejlepší výkon v sezoně, pak jste uhrály „povinnou“ výhru proti Teamstore Brno. Teď vás čeká ostrá zkouška proti loni stříbrnému KP Brno. S čím do zápasu půjdete?

 

KP Brno je velice kvalitní soupeř a myslím si, že to pro nás v neděli bude velmi náročné utkání. Věřím ale, že jsme dobře připraveny a budeme s nimi schopné sehrát minimálně vyrovnaný zápas. 

 

Rylich je kolem basketbalu známé jméno, jak jste na tom u vás v rodině s basketbalovou tradicí?

 

Oba moji rodiče byli dlouholetými hráči a později i trenéry, u kterých jsem zároveň začínala. Díky tomu, kde teď jsem, vděčím z velké části hlavně jim. Vedli nás s bráchou ke sportu už od malička a basketbal se tak stal hlavní náplní našeho života. Mladší bratr v současnosti hraje za družstvo BA Nymburk extraligu U17 a U19. V obou soutěžích patří ke klíčovým hráčům a dokazuje to i dlouhodobými vynikajícími výkony. Jsem moc ráda, že se mu daří a budu jemu i celému týmu držet palce do zbytku sezóny.