ŽBL

KP Brno půjde slovenskou cestou

03.12.2018 - Redakce
vytvořeno 03.12.2018, upraveno 03.12.2018

Bezfaulu

Stříbrný tým loňského ročníku ŽBL a účastník Eurocupu KP Brno mění uprostřed sezony klubovou koncepci počínaje se změnou trenéra. Místo Davida Zdeňka, který se bude plně věnovat mládeži a B týmu, se kormidla ujímá slovenský odborník Martin Pospíšil.

 

Současně s novým koučem bude působit v hale Vodova i slovenská reprezentantka Sabina Oroszová, která při vážných zraněních Veroniky Remenárové a Stephanie Madden by měla být posilou pod koš. V rámci nové koncepce se také prohloubí spolupráce se sousedním Teamstore Brno, kde jsou už čerstvě na hostování Laura Olšová a Barbora Holubová.
 

„Jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo a jsem v Brně. Je to město basketbalu a lidé v klubu pracují srdcem. Původní ambice nepovažuji za ztracené. Všechno se dá zlomit jednou střelou. Je to pro mě nezvyk začínat s děvčaty uprostřed sezony, někde se přizpůsobím já, někde hráčky, bude to společná práce. Půjdeme krok za krokem,“ řekl Martin Pospíšil, který v minulosti působil u Piešťanských Čajek, nebo jako asistent slovenské ženské reprezentace. Tuto sezonu začal jako mládežnický kouč v USK Praha.  


„Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodla pro KP, byla i osoba pana Pospíšila. V Krakově se mi nelíbila moje role v týmu. Jsem ráda v pozici lídra a doufám, že postupně se k ní v Brně propracuji. Těším se na novou výzvu a věřím, že se šikovnými spoluhráčkami máme před sebou dobrou sezonu!“ říká Oroszová, která týmu ještě nepomůže ve středečním eurocupovém duelu na palubovce Benátek.


Na místě asistentky trenéra bude působit bývalá slovenská hvězda Andrea Kuklová, v kádru je i kvarteto slovenských basketbalistek. "Chceme jít československou cestou, až pak se budeme, pokud to bude vůbec potřeba, dívat do zbývající ciziny," dodal předseda KP Richard Foltýn.