ŽBL

KP postupnými kroky ke splnění role favorita

09.03.2018 - Martin Peterka
vytvořeno 09.03.2018, upraveno 09.03.2018

Někdo možná čekal drtivější nástup čerstvých vítězů Nilfisk Českého poháru a potvrzení role favorita hned od začátku, i tak ale KP Brno kontrolovalo utkání, ve kterém bylo jednoznačným favoritem. Trutnov v ani jedné čtvrtině vyloženě nepropadl, ale i když pomalými krůčky, tak jeho ztráta neustále narůstala. Jakýkoliv stín pochybnosti rozptýlily domácí hráčky po nástupu do druhého poločasu, když v polovině třetí čtvrtiny navýšily své vedení na 20 bodů.

 

Trutnov i tak zcela nesložil zbraně a dál bojoval o přijatelný výsledek z půdy favorizovaného celku. O téměř polovinu bodů východočeského celku (25) se postaraly hráčky z lavičky. Domácí trenér spravedlivě rozdělil čas na hřišti téměř mezi všechny hráčky, a tak za zmínku stojí především double-double Satoranské za 11 bodů a stejný počet doskoků, na který potřebovala pouhých 20 minut.

 

David Zdeněk, trenér KP Brno: "Zápasy se slabšími soupeři odehráváme jako přes kopírák. Neumíme se od začátku dostat do tempa jako v těžkých utkáních a potom je třeba vynaložit zbytečně mnoho sil. Přesto věřím, že na oba důležité nadcházející zápasy v Nymburku a se Žabinami se podaří tým dobře připravit."

 

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Zasloužené vítězství favorita. Rozhodl závěr druhé čtvrtiny a prvních pět minut po přestávce. Byli jsme až do finiše vyrovnaným soupeřem, ale síly nám stačily jen korigování skóre."