ŽBL

Kušlitová se těší do Varů na své lidi

14.06.2018 - Martin Peterka
vytvořeno 14.06.2018, upraveno 14.06.2018

Už v úterý vstoupí české basketbalistky do tradičního podniku. Jinak snad ani mezinárodní turnaj basketbalistek v Karlových Varech nejde nazývat. S jedinou výjimkou se zde koná už od roku 2010. Tentokrát se čtyři celky utkají v Hale míčových sportů KV Areny od 19. do 21. června. A bude opravdu na co se dívat.

 

Obsazení letošního ročníku je nadmíru zajímavé. Fanoušci budou mít možnost vidět v akci hned dva celky, které se představí na letošním mistrovství světa! Na střet s nejlepšími celky planety se totiž do Karlových Varů přijedou chystat reprezentace Turecka a Číny. Kromě domácí reprezentace pak čtveřici doplní ještě výběr Rumunska.

 

Výběr trenéra Štefana Svitka hájícího české barvy si v červnovém přípravném období prochází velkou zkouškou. Některé opory z velmi dobře rozehrané kvalifikace o ME 2019, kdy Češky zatím neztratily ani bod, dostaly pro toto reprezentační okno volno. Prostor se tak otevírá mladším hráčkám, které sbírají zkušenosti na mezinárodní scéně. Jednou z nich je i pro všechny fanoušky karlovarského basketbalu dobře známá Dana Kušlitová.

 

„Na turnaj do Karlových Varů se hodně těším, protože tam mám své lidi a doufám, že si to užijeme a povede se nám i ve všech zápasech,“ přeje si jedna z nejlepších českých hráček Ženské basketbalové ligy. Na Lvice čekají tři zápasy ve třech dnech. Postupně vyzvou Rumunsko, Čínu a Turecko. Všechny české zápasy začínají v 19 hodin, od 16:30 se utkají zbývající dva týmy.

 

„Nebudeme to mít jednoduché, protože jsme mladý tým. Věřím ale v naši sílu. Dokážeme se semknout a bojovat do poslední chvíle tak, jak jsme to ukázaly v obou zápasech s Chorvatskem,“ vzpomíná Kušlitová na dvě střetnutí v Praze na Královce, před kterými se připojila k národnímu týmu.

 

Lvice si ze dvou utkání připsaly jednu výhru. Oba zápasy ale přinesly zajímavou zápletku a vyrovnanou koncovku. Zatímco v prvním z nich dotahovaly propastnou ztrátu Češky, ve druhém to byly soupeřky. „Ten druhý zápas byl určitě lepší. V prvním zápase jsme si to nechaly zbytečně ujet a pak jsme tu ztrátu doháněly, takže to bylo o dost horší,“ uvědomuje si. Zároveň ale ví, co současný tým Lvic zdobí: „Jestli ale takhle budeme bojovat celý turnaj, tak bychom ho mohly i vyhrát.“

 

Karlovarská basketbalistka v obou zápasech patřila k nejaktivnějším na hřišti. Do druhého střetnutí dokonce nastupovala v základní sestavě a dostala se až na deset bodů. V podkošových soubojích získala dohromady šest doskoků, i když to opticky vypadalo na mnohem víc.

 

„Podle statistik jsem jich zase tolik neměla. Když jsem soupeřky odstavovala, tak mně to braly nad hlavou, protože mají delší ruce. Já jsem holt malý pivot. Bojovala jsem, co jsem mohla, ale mohlo to být lepší,“ hovoří sebekriticky 182 centimetrů vysoká pivotka.

 

Další možnost poprat se o každý míč bude mít už od úterý. Vstupenky na karlovarský turnaj jsou v prodeji v síti Ticketportal.

 

Rozpis turnaje v Karlových Varech

19.06.2018      Turecko - Čína                        16:30
19.06.2018      Česká republika – Rumunsko 19:00

 

20.06.2018      Turecko – Rumunsko             16:30
20.06.2018      Česká republika – Čína           19:00

 

21.06.2018      Rumunsko – Čína                   16:30
21.06.2018      Česká republika – Turecko     19:00