ŽBL

Lvice na Královce proti Německu hned dvakrát

12.02.2018 - red
vytvořeno 08.02.2018, upraveno 08.02.2018

Hned dvakrát dojde na svátek svatého Valentýna ke střetnutí mezi basketbalistkami České republiky a Německa. Sportovní hala Královka totiž ve středu uvidí nejen kvalifikační souboj o ženský EuroBasket, ale také přípravný zápas mladých Lvic.

 

Poprvé se v nové sezoně sejde ženská reprezentace do osmnácti let. Tým vedený Viktorem Prušou, který jinak vede ligové Žabiny, se sejde od 11. do 14. února na krátkém tréninkovém kempu v Kralupech nad Vltavou.

 

Na závěr čtyřdenního programu sehrají mladé Lvice dvě přátelská utkání se stejně starým výběrem Německa. První zápas se uskuteční v úterý od 16 hodin v Kralupech, odveta se bude hrát o den později od 15 hodin v Praze na Královce a poslouží jako předzápas ke kvalifikačnímu duelu o evropský šampionát žen mezi stejnými soupeři. Na utkání mají volný vstup majitelé vstupenek na večerní zápas.

 

Nový reprezentační trenér Pruša, který loni dělal asistenta u stejné kategorie Kenovi Scalabronimu, pozval na první sraz čtrnáctku hráček. Z loňského družstva U18, které na evropském šampionátu divize A skončilo na velmi dobrém čtvrtém místě, je v kádru pouze pivotka Havířova Anežka Kopecká.

 

Jinak nominaci vévodí hned čtveřice hráček z týmu BA Sparta, který loni ovládl Mistrovství ČR kadetek, včetně nejužitečnější hráčky Final4 Anny Rosecké. Dvě hráčky dodal Havířov, i když působí pouze v lize U19 a také KP Brno. Po jedné nominované mají Hradec Králové, Žabiny, Trutnov, Pardubice, Ostrava a USK.