ŽBL

Na Chorvatky s posilami pod koš

05.06.2018 - Martin Peterka
vytvořeno 05.06.2018, upraveno 05.06.2018

Bezfaulu

České basketbalistky čeká další dvojice přípravných zápasů. Po dvou zcela rozdílných utkáních s Maďarskem na konci května tentokrát v Praze na Královce přivítají ve středu a ve čtvrtek Chorvatsko.

 

Lvice do zápasů vstoupí opět v trochu pozměněné sestavě. Trenér Svitek oproti úvodu přípravy bude moct počítat s vyztuženou podkošovou sestavou, když se k národnímu týmu připojily Tereza Pecková a po zranění se zotavující Renata Březinová. Naopak start zraněné kapitánky Kateřiny Elhotové je nepravděpodobný.

 

„Těším se vždycky na tenhle tým, co tu máme, i když se teď trochu omladil. Jsou tu asi tak tři, čtyři holky, se kterými se tolik neznám ze hřiště, ale to si sedne rychle. Je fajn, že se zapojí někdo mladší. Tým se musí obměňovat,“ nenašla Tereza Pecková v šatně jen staré známé tváře.

 

S úsměvem na rtech ale před blížícími se zápasy sdílí přeci jen drobné obavy: „Na druhou sezonu jsem teď moc basketbalu nedělala. Od konce sezony uplynul už skoro měsíc, tak se trochu bojím, jak to zvládnu.“

 

Vysvětlení, proč šel basketbal stranou, je ale nasnadě: „Vzhledem k tomu, že na začátku července plánujeme svatbu, tak jsem zařizovala věci kolem toho. Protože jsem z Ústí nad Labem a svatba bude na Moravě, tak jsem hodně pendlovala na cestách.“

 

Radost z toho, že se univerzálka zvládající hru křídla i pivota, připojila k národnímu týmu, nemá jen trenér Svitek, ale také bývalá spoluhráčka Peckové z KP Brno Sarah Beránková. „S Pecičkou se vždycky ráda vidím, hodně pokecáme. Bavili jsme se o tom, co je nového, o plánech na léto…,“ potvrdila, že ona rozhodně není jednou z těch novicek, o kterých Pecková mluvila.

 

Brněnská rozehrávačka už je s národním týmem od začátku přípravy, a tak se může ohlédnout zpět za zápasy s Maďarskem: „První se nám povedl. Nějak extra jsme ho neřešily. Jen jsme si na tréninku s trenérem řekli nějaké konkrétní chyby. Po druhém jsme hned odjížděly domů. Trenér nám řekl, že nemáme věšet hlavy.“

 

Sama tak věří, že výbuch ze druhého zápasu s Maďarskem, který byl daní za nově se skládající mladý tým, se nebude opakovat. „Ještě tady přibydou nějaké holky. Připojila se Tereza Pecková, možná se zapojí Renata Březinová, takže budeme silnější pod košem. Doufám, že přijde i víc lidí a vytvoří dobrou atmosféru,“ věří Beránková.

 

Oba soupeři se naposledy střetli takřka na den přesně před rokem - 8. června v Hradci Králové tehdy české Lvice soupeřky v generálce na domácí ME jasně přehrály rozdílem 24 bodů. V současném kádru připraveném aktuálně vyzvat Chorvatsko tento zápas pamatují jen Karolína Elhotová a Petra Záplatová.

 

Středeční i čtvrteční utkání začínají shodně v pražské hale Královka v 18 hodin. Středeční střetnutí bude přenášeno na serveru TV Com.