ŽBL

Pět nej pátého kola ŽBL

10.10.2017 - Redakce
vytvořeno 10.10.2017, upraveno 10.10.2017

To nejzajímavější, co se přihodilo v pátém dějství nejvyšší české basketbalové soutěže žen: 

 

Nejtvrdší pád

Hráčky ZVVZ USK Praha stále prohlubují rozdíly ve skóre svých zápasů. Výhra 127:32 na palubovce Lokomotivy Trutnov je nejvyšší co do počtu nastřílených bodů i odstupu. Pro Východočešky se jedná o nejtvrdší porážku za 23 let v ŽBL.

 

Největší skok 

Na vítězství Pražanek v Trutnově se podílelo sedm dvouciferných střelkyň. Kapitánka Kateřina Elhotová vysázela 20 bodů, díky nimž učinila razantní skok tabulkou nejlepších československých a českých střelkyň. Z 42. místa se posunula na 39. příčku. Na kontě má 3609 bodů a už za sebou nechává i Zuzanu Kameníkovou, Helenu Zvolenskou a Yvettu Pavlovičovou.

 

Nejlepší nápodoba USK

Povedený víkend za sebou mají také hráčky BLK Slavia Praha. Ty si vyskočily na MK Technic Brno, když uspěly 116:45. Deseti a více body k tomu přispělo hned osm hráček. Desetibodová Markéta Löflerová takřka zdvojnásobila své kariérní bodové konto. 

 

Nejhůře přístupný koš

DSK Basketball Nymburk je již tradičně nejlépe blokujícím týmem v soutěži, v posledních letech hlavně zásluhou Alexandry Chomenčuk. Více než dvoumetrová Ukrajinka nezklamala ani v utkání s Žabinami Brno, když soupeřky zastavila třikrát. Ale ještě lepší výkon v obraně podala její belgická spoluhráčka Kyara Linskens, autorka pěti bloků.

 

Nejpovedenější debut 

SBŠ Ostrava se konečně dočkal povedeného amerického importu - alespoň to naznačuje výkon D’Asie Chambers v její premiéře proti BA Karlovy Vary. Křídelnice měřící 182 centimetrů nastřádala 19 bodů, 13 doskoků a tři bloky.