ŽBL

Pohárová středa: USK poprvé doma a Stejskalová v Brně

06.11.2018 - Redakce
vytvořeno 06.11.2018, upraveno 06.11.2018

Bezfaulu

Ve středu pokračují snažení hned čtyř českých týmů v evropských pohárech. Hned tři z nich nastoupí doma včetně očekávaného domácího debutu USK Praha v Eurolize.

 

USK vyzve francouzské Bourges

 

Obhájkyně českého titulu USK Praha vstoupily do letošní sezony Euroligy výborně. Podařilo se jim zvítězit v obou venkovních utkáních na palubovkách Orenburgu a Schia a zatím vedou svou skupinu A. Ve středu se utkají s také dosud neporaženým francouzským celkem Bourges. Jeho hráčky přehrály CCC Polkowice 73:56 a Orenburg 74:59. S téměř devatenácti body na zápase je táhne Marine Johannes. Ustojí USK první velký test?

 

Utkání ZVVZ USK Praha – Basket Bourges se odehraje ve středu 7. listopadu od 19 hodin v hale Královka v Praze.

 

Stejskalová se vrací do Brna

 

Třetí kolo Eurocupu odehrají basketbalistky KP Brno. Ty chtějí ve své skupině G zabojovat o postup, k tomu však nutně potřebují výhru nad francouzským Nantes Rezé. Celek z Francie ve skupině prohrál jak s Benátkami, tak s Miškolcí a proti Brňankám bude bojovat u udržení naděje na postup. Královopolanky naopak odpověděly na neúspěšný vstup do pohárů v Maďarsku, když minulý týden zdolaly doma silné Benátky, které v tuto chvíli vedou italskou nejvyšší soutěž. Nantes se opírá o dvě silné Amričanky, klíčovou postavou týmu je však i bývalá hráčka KP a reprezentantka Michaela Zrůstová-Stejskalová.

 

„Nesmíme se nechat zmást, že soupeř ještě v poháru nezvítězil. Je to velmi kvalitní tým ze silné francouzské ligy s výborným doskokem. My budeme potřebovat, aby vše do sebe herně zapadalo, jako před týdnem proti Reyeru,“ upozorňuje trenér KP Brno David Zdeněk.

 

Utkání KP Brno – Nantes Rezé se odehraje ve středu 7. listopadu od 18 hodin v Brně v hale Vodova.

 

Nymburk v Maďarsku

 

Na daleký výlet až na jih Maďarska se za třetím kolem Eurocupu vydávají basketbalistky Nymburka. Ty jsou zatím po dvou úspěšných duelech s Ružomberokem a Celje na prvním místě tabulky skupiny H a případná třetí výhra je může výrazně přiblížit k postupu do dalších bojů. Soupeřem jim však bude druhý tým tabulky maďarský Szekszárd, který na úvod doma rozstřílel slovinské Celje (90:56), aby pak podlehl na palubovce Ružomberoku 58:65. Většinu týmu tvoří Maďarky, v základní sestavě se však pravidelně objevuje Američanka McCall a Švédka Eldebrink.

 

Utkání Atomerömü KSC Szekszárd – Basketball Nymburk se odehraje ve středu 7. listopadu od 18:30 hodin v Szekszárdu v aréně Varosi Sportcsarnok.

 

Žabiny poprvé v CEWL

 

Poprvé v této sezoně se představí ve Středoevropské lize (CEWL) basketbalistky Žabin Brno. Celek trenéra Viktora Pruši se v tříčlenné skupině utká se slovenskými Košicemi a rakouským Grazem. Košice před čtrnácti dny Graz doma přehrály 70:55, teď zajíždí na palubovku Žabin.

 

Utkání Žabiny Brno – Young Angels Košice se odehraje ve středu 7. listopadu od 18 hodin   v Brně v hale Rosnička.