ŽBL

Překvapení play off. Basket je jako jízda na kole, říká Hindráková

13.03.2019 - Redakce
vytvořeno 13.03.2019, upraveno 13.03.2019

Bezfaulu

Basketbalistky Trutnova si připravily pro fanoušky ve druhém utkání čtvrtfinálové série play off ŽBL proti Žabinám Brno obrovské překvapení. Při nouzi o hráčky přemluvily Východočešky k návratu k basketbalu dlouholetou reprezentantku Kateřinu Hindrákovou. Ta sice nepomohla k výhře, při své obnovené premiéře se však blýskla třinácti body.  

 

„Prvně chci říct, že jsem se na ligové palubovky nevrátila. Byla to jednorázová výpomoc a do budoucna to nic neznamená,“ zdůrazňuje hned na úvod pozápasového rozhovoru jedenatřicetiletá basketbalistka.

 

Hindráková sice v roce 2017 basketbalovou kariéru ukončila a od té doby nehrála v žádném profesionálním utkání, jejímu domovskému klubu se však v úvodním čtvrtfinále v Brně zranily Tereza Šípová i Michaela Potočková a hrozilo, že budou muset hodně minut odehrát nezkušené dorostenky. To přesvědčilo usměvavou střelkyni k návratu.

 

„Stalo se to tak, že jsem si přečetla článek o tom, co se dělo v sobotním zápase na Žabinách a že holek je málo. Musím se přiznat, že když mi pak Kapi (sportovní ředitel Petr Kapitulčin pozn. redakce) psal, tak to nebylo kvůli tomu, že mě chce natáhnout do týmu, ale ve mně samotné to začalo hlodat. Nabídla jsem se, že přijdu na trénink, uvidím, jak to bude vypadat a jak se budu kamarádit s míčem. O fyzickou kondici jsem takový strach neměla, protože se hýbu a sportuji, takže jsem měla spíš strach, jak to půjde s míčem. Na tréninku se ukázalo, že je to jako jízda na kole a bylo to docela dobré,“ říká trutnovská rodačka.

 

Na hřišti nepůsobila ani zdaleka jako hráčka, co dva roky nehrála soutěžní zápas, ale spíše jako zkušená harcovnice se spousty let v ŽBL a dvěma účastmi na seniorském evropském šampionátu. Za 27 minut na palubovce zvládla 13 bodů, dva doskoky a po jedné asistenci i bloku. Byla také šestkrát faulována a jako třetí nejlepší střelkyně týmu držela Trutnov až do poslední čtvrtiny ve hře.  

 

„Dneska mi to přišlo spíš, jako bych se vrátila po čtrnáctidenní nemoci. Je strašně milé, že to člověk nezapomíná. S míčem jsem měla slabší i lepší chvilky, ale věřím, že kdybych tomu ještě něco dala, tak by se to srovnalo. Myslím si, že na to, že jsem šla do zápasu s jedním tréninkem, tak jsem holkám aspoň trochu pomohla, že to nebyl debakl a tým mohl pošetřit nějaké síly na čtvrtek, kdy pojedou do Brna,“ naznačuje Hindráková, že s týmem neodcestuje do Brna k utkání číslo 3.

 

Dlouhodobý návrat na palubovky se tedy nechystá?

 

„Rozhodně to byla jednorázová výpomoc v kritické situaci. Musím ale říct, že jsem si zápas strašně moc užila, strašně mě to bavilo, ale už na to nemám mentálně, aby to bylo mou povinností. Jsem ráda, že to byla vlastně zábava, i když to samozřejmě nechci zlehčovat. Bylo to o tom, že chci holkám pomoct a ne, že musím na trénink, musím na zápas, což je přesně to, co mě brzdilo v tom, abych někdy do budoucna dál hrála,“ rozhodně odpovídá absolventka stavební fakulty VUT v Brně.

 

Té dokonce visí u stropu haly v Komenského ulici v Trutnově dres s jejím jménem a číslem osm na dresu, který tam byl po skončení kariéry slavnostně vyvěšen. Do úterního duelu nastoupila Hindráková s 99 na svém dresu, se kterou v této sezoně hrála rozehrávačka Zuzana Šimková. I tak ale v hale způsobila poprask.

 

„Mě se nejvíc líbilo to překvapení, když mě tady lidi viděli. Je těžké nastoupit do haly, přijít na zápas, když vám tady visí dres a když už člověk řekl, že nikdy tady nebude hrát. Proto vlastně mám takové číslo, jaké mám, protože kariéra osmičky už skončila a byl to jednorázový zápas čísla 99. Fanoušci to přijali s velkým nadšením, což mě moc těší,“ vypráví s úsměvem.

 

Není tedy ve hře žádný další zápas Kateřiny Hindrákové za Trutnov?

 

„Nevracím se. Maximálně bych uvažovala o tom, že nastoupím příští čtvrtek, kdyby holky vyhrály v Brně. S mou pracovní vytížeností je to buď, anebo,“ dává Hindráková fanouškům naději.