ŽBL

Top 5 třináctého kola ŽBL

08.01.2019 - Redakce
vytvořeno 08.01.2019, upraveno 08.01.2019

Bezfaulu

To nejzajímavější, co se přihodilo ve třináctém kole české nejvyšší soutěže žen:

 

Nejzamotanější pořadí

 

KP Brno si doma poradilo s BS DSK Basketball Nymburk KV 68:64 a ze třetího místa tabulky už dotírá. Jihomoravanky mají bilanci 8-3, Středočešky 9-3. A další přetlačovaná následuje hned pod nimi. Sokol Nilfisk Hradec Králové si jasnou výhrou nad Žabinami Brno 90:65 zajistil posun na čtvrtou příčku, víkendoví soupeři teď mají totožnou bilanci 8-4.

 

Nejočekávanější comeback

 

Lenka Bartáková se z běloruského Cmoki Minsk vrátila do ŽBL, získalo ji KP Brno. V premiéře proti Nymburku odehrála skoro 32 minut a zapsala šest bodů, dva doskoky a dva zisky, hned v šesti případech pokazila útok ztrátou.

S příchodem sokolovské rodačky budou velká brněnská derby zase o něco zajímavější: druhou z reprezentačních rozehrávaček Petru Záplatovou totiž v létě ze zahraničních štací zlákaly Žabiny.

 

Nejpozměněnější tým

 

BLK Slavia Praha vstoupila do nového roku nejen s debutujícím trenérským duem Stanislav Onuška a Jozef Rešetár, ale také se dvěma americkými posilami. Cherise Beynon se uvedla 13 body, 10 doskoky a pěti asistencemi. A Leeza Burdgess ji napodobila 13 body, devíti doskoky a pěti asistencemi. Jenže jejich debuty se odehrály proti poslednímu Teamstore Brno; brzy přijdou soupeři, kteří je prověří více.

 

Nejčastější jednička

 

Alyssa Thomas ze ZVVZ USK Praha začala rok 2019 stejně dobře, jak končila ten předchozí, proti Slovance MB zapsala 17 bodů, 13 doskoků a sedm asistencí, stačilo jí k tomu 26 minut. Mezi střelkyněmi kola jí patřilo šesté místo, na doskoku jasně kralovala a o prvenství v tabulce asistencí se dělí se spoluhráčkou Terezou Vyoralovou. Připadla jí i role nejužitečnější hráčky kola.

 

Nejvyrovnanější čísla

 

Michaela Stará odehrála za KP Brno zdánlivě nevýrazný zápas, k výhře nad Nymburkem však pomohla devíti body, šesti doskoky, pěti zisky a čtyřmi asistencemi (zapsala však i čtyři ztráty).