ŽBL

Top 5 z desátého kola ŽBL

06.12.2018 - Redakce
vytvořeno 06.12.2018, upraveno 06.12.2018

Bezfaulu

To nejzajímavější, co se přihodilo v desátém kole české nejvyšší soutěže žen:

 

Nejvíc osobních rekordů

 

BLK Slavia Praha se pořádně natrápil se strakonickým U19 Chance, který stále čeká na výhru. Pražanky uspěly jen 86:83. V Edenu se vytáhly hlavně hráčky zapůjčené z BA Sparta. Karolína Fadrhonsová si vylepšila osobní rekord na 20 bodů, Anna Rosecká nastřílela kariérní maximum 11 bodů. A desetibodový výkon Terezy Halátkové je jejím druhým nejlepším střeleckým představením v ŽBL.

 

Nejkomplexnější výkon

 

SBŠ Ostrava nastoupila proti Lokomotivě Trutnov oslabena o několik tahounek, o to větší roli měla dočasná kapitánka Natálie Rašková. Se zápisem 14 bodů, 10 doskoků a sedm asistencí mohla pomýšlet snad i na triple double. V bodech i doskocích si tím devatenáctiletá odchovankyně BK Havířov vylepšila osobní rekordy, v asistencích alespoň ten sezonní.

 

Nejpřekvapivější rekord

 

Aneta Mainclová příjemně překvapila, když vedla KP Brno k jasné výhře 88:42 nad Slovankou MB za pomoci 24 bodů a 11 doskoků. Ale nejvíc zaujala její validita - nasbírala 43 bodů, o šest víc než činil dosavadní nejlepší počin sezony v podání Marije Režan ze ZVVZ USK Praha. Mimochodem: celý tým Slovanky se zmohl na užitečnost 21.

 

Nejzajímavější debut

 

Žabiny Brno daly v derby s Teamstore Brno premiérovou ligovou šanci Elišce Hamzové. Sedmnáctiletá dcera rozehrávačské legendy Romany Hamzové a spoluzakladatele klubu Jiřího Hamzy strávila na hřišti 12 minut, ke dvěma bodům připojila čtyři doskoky a dva zisky.

 

Nejturbulentnější klub

 

KP Brno odsunul před zápasem se Slovankou MB trenéra Davida Zdeňka k mládeži, koučovala jeho asistentka Andrea Kuklová, byl to však jen jednorázový záskok. Královopolanky nemohly počítat s triem vysokých hráček - Steph Madden a Veronika Remenárová jsou zraněné, mladá Barbora Holubová odešla hostovat do Teamstore Brno.