ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
U19 Chance 18 13 13 16 60
SBŠ Ostrava 21 9 15 9 54

DATUM: 25. 04. 2018

HALA: STARZ aréna, Strakonice

FÁZE: Play out

KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Jan Jeřáb, Lucie Peterková, Lukáš Ulrych

KOMISAŘ: Petr Buršík

Strakonice udolaly v play out Ostravu

Hráčky U19 Chance zdolaly v dohrávce druhého kola play out SBŠ Ostrava 60:54 a upevnily si desátou příčku v tabulce a druhé místo v play out. Poslední zbývající zápas v play out sehrají oba tyto týmy ve středu druhého května.

 

Ani jednomu z týmů už v zápase o nic nešlo, proto vsadili oba trenéři na mladé hráčky a hrál se celkem pohledný basketbal. Ostrava v první čtvrtině zářila střelecky a po úvodní pětibodové ztrátě získala mírný náskok. Pak však přišlo útočné trápení celku Tibora Jányho a favorizovaný strakonický celek získal do přestávky náskok zpět. Po vyrovnané třetí čtvrtině se rozhodovalo až v posledním období. V tom Ostrava skórovala jen devět bodů a o těsný náskok přišla.

 

Střeleckou hvězdou zápasu byla s 16 body domácí Eliška Petrušková, na čtrnáct bodů a deset doskoků se dostala její spoluhráčka Tereza Šípová, kapitánka Strakonic Alena Jeništová se blýskla 10 body a sedmnácti doskoky. Ostravu vedla patnáctibodová Natálie Miklíková, Anežka Kopecká zaznamenala 13 bodů a 12 doskoků. 

 

Jiří Johanes (asistent trenéra U19 Chance):„Jsme velice rádi, že se nám v posledním domácím utkání podařilo zvítězit. Na domácích hráčkách byl znát delší herní výpadek a těžko se dostávaly do tempa. Rádi bychom poděkovali věrným divákům a fanouškům za celoroční přízeň.“
 

 
Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava):„K utkání jsme odcestovali s mladými hráčkami, které se proti zkušeným domácím hráčkám statečně praly po celý zápas. Vyrovnané utkání dokázaly domácí hráčky rozhodnout až v samém závěru, kdy se jim dařila střelba TH.“

ZTRÁTY

46.2

30.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

20.0

17.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

68.2

78.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

43

41

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

15

17

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY