ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
ZVVZ USK Praha 18 25 13 23 79
KP Brno 21 11 10 19 61

DATUM: 25. 04. 2018

HALA: SH Královka, Praha 7

FÁZE: Play off

KOLO: 1. kolo - finále

ROZHODČÍ: Václav Lukeš, Rudolf Salvetr, Tomáš Linhart

KOMISAŘ: Josef Opava

Jedna nepovedená čtvrtina a bylo po naději

Basketbalistky KP Brno nestačily v prvním finálovém utkání ŽBL na favorizovaný ZVVZ USK Praha 79:61. Šanci na překvapivý výsledek sebrala Brňankám druhá čtvrtina, kterou prohrály poměrem 11:25 a USK jim utekl. Šanci na odvetu bude mít Brno v neděli na domácí palubovce.  

 

Trenér hostujících hráček David Zdeněk před sérií tvrdil, že by chtěl proti jasnému favoritovi získat alespoň jednu výhru. K tomu nakročily Brňanky hned v prvním zápase velmi slušně, když zaskočily soupeře dobrým nástupem a brzy vedly 12:4. USK se pak probral, i tak ale KP vyhrálo první čtvrtinu o tři body. Kámen úrazu nastal pro hráčky z moravské metropole ve druhé čtvrtině, kdy domácí hráčky naplno zabraly hlavně v obraně a vekou bodovou sérií otočily skóre ve svůj prospěch. Hned po přestávce pak zvýšily Pražanky rozdíl nad patnáct bodů a nakonec vedly až o třiadvacet. V závěru se Brno zvedlo a snížilo na přijatelnější rozdíl.

 

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body domácí kapitánka Kateřina Elhotová. Do dvouciferných čísel se dostaly ještě čtyři její spoluhráčky, Marta Xargay přidala 14 bodů, Alena Hanušová s Leticií Romero po 12 bodech a na jedenáct bodů se dostala Marija Režanová. Brno našlo nejlepší střelkyni v zkušené bývalé hráčce USK Iloně Burgrové, která dala 12 bodů, její spoluhráčka Sonia Ursu zaznamenala 11 bodů a deset doskoků, Edita Šujanová přidala 10 bodů.

 


Pavel Kubálek, asistent trenérky ZVVZ USK Praha: "Do utkání jsme nastoupili vlažně, čehož soupeř využil. Teprve v určité části 2. poločasu jsme se dostali do tempa, kdy jsme v obranných částech nutili soupeře zakončovat z velice těžkých pozic a nám se naopak dařily rychlé protiútoky."

 

David Zdeněk, trenér KP Brno: "Gratuluju USK k výhře, dnes prokázalo svoje kvality. Nicméně si myslím že to bylo velice zajímavé utkání a přispěli jsme tomu, že nemělo úplně jednoznačný průběh. Je škoda některých neproměněných šancí a v jedné z pasáží jsme měli menší procento úspěšnosti, tam nám USK odskočilo, proměňovalo všechny střely, které jsme jim nabídli. Výrazný rozdíl byl v doskocích, kterých mělo USK o 16 víc. Doufám že v utkání v Brně, na domácí palubovce, by tato činnost mohla hrát v náš prospěch a budeme se opět snažit odehrát skvělé utkání."

ZTRÁTY

52.1

40.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

46.2

37.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

78.6

50.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

43

27

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

20

17

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY