ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
ZVVZ USK Praha 25 20 19 16 80
KP Brno 8 18 13 11 50

DATUM: 02. 05. 2018

HALA: SH Královka, Praha 7

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - finále

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Jan Jeřáb, Petr Nejezchleb

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

USK slaví po třetí výhře další titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou poosmé v řadě mistryněmi ČR. Ve třetím finálovém utkání zdolaly KP Brno 80:50 a ukončily sérii podle očekávání v nejkratším možném čase. Už pět sezon tak nepoznaly v ŽBL hořkost porážky.

Brňanky v úvodních dvou duelech série vždy dobře začaly a vyhrály první čtvrtinu, tentokrát však USK nechtěl dopustit ani nejmenší možnost překvapení a od začátku se ujal vedení. Pražanky vstřelily prvních patnáct bodů zápasu, na první koš Ilony Burgrové hostující hráčky čekaly více než šest minut. 

 

Ve druhé desetiminutovce se Brňanky zlepšily na obou koncích palubovky a dokázaly alespoň zastavit bodový propad. Střelecky se chytily zkušené veteránky Edita Šujanová s Ilonou Burgrovou a v poločase to bylo o přijatelných devatenáct bodů.

 

Po přestávce se už na obou stranách hodně střídalo a zahrály si všechny hráčky z lavičky. Žádná z hráček tak neodehrála přes třicet minut.

 

Nejlepší střelkyní zápasu se stala jasně švédská pivotka ve službách USK Amanda Zahui, která nastřílela 24 bodů s téměř perfektní střelbou v pole 12/10. Dvanáct bodů nastřílela další pivotka Marija Režan, jedenáct přidala Alena Hanušová. Na devět bodů, devět asistencí a čtyři zisky se dostala nejužitečnější hráčka finálové série Marta Xargay. Brňanky vedla s 15 body Edita Šujanová, jedenáct přidala Ilona Burgrová, devět Sonia Ursu.

ZTRÁTY

56.3

41.3

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.3

7.1

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

84.6

69.2

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

36

33

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

18

24

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY