ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BS DSK Basketball Nymburk KV 17 28 28 23 96
Sokol Nilfisk Hradec Králové 22 17 20 22 81

DATUM: 26. 04. 2018

HALA: Sportovní centrum ČUS Nymburk, Nymburk

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Petr Blahout, Martin Kučírek, Matěj Záruba

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Nymburk vyhrál i potřetí a má bronz, Vaughnová rekordmankou

Basketbalistky Nymburka získaly ligový bronz. Hradec Králové porazily i ve třetím zápase série, na domácím hřišti uzavřely sérii výhrou 96:81. Pivotka Nymburka Krystal Vaughnová se stala cizinkou s nejvíce nastřílenými body v nejvyšší soutěži, překonala Kiu Vaughnovou.

 

 

Lvice z Hradce prohrály dva předchozí duely jasně, do třetího utkání však vstoupily s vůlí sérii prodloužit alespoň do čtvrtého zápasu na domácí palubovce. V první čtvrtině se jim dařilo střelecky a vybojovaly si až sedmibodové vedení. Středočešky se zlepšily a stahovaly rozdíl ve skóre, přesto bylo ještě v polovině druhého období vyrovnáno 32:32. Následný koš Krystal Vaughnové se ale ukázal být klíčový, protože definitivně překlopil skóre na stranu Nymburka. Po přestávce pokračoval zlepšený útok Nymburka a náskok domácích hráček přerost deset bodů. Lvice se snažily, ale nedokázaly zastavit cizineckou legii soupeře, navíc nestačily v doskakování a v závěru jim došly síly.

 

 

Jasnou hvězdou zápasu byla Krystal Vaughnová, která v úvodu zápasu překonala bodový rekord pro cizinku v ŽBL a dostala i památeční dres. Vaugnová nastřílela nakonec 31 bodů, ke kterým přidala i devět doskoků, její spoluhráčka Chloe Wellsová přidala 23 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí. Do dvouciferných čísel se z Nymburka dostala ještě desetibodová Patricie Gallasová, Linskensová s Chomečukovou nastřádaly dohromady 24 doskoků. Hradec měl prakticky všechny body od čtyř střelkyň, Andrea Ovsíková nasázela 21 bodů, Pamela Effangová sedmnáct, Klára Rosenbaumová patnáct a Kristýna Minarovičová čtrnáct bodů.

ZTRÁTY

50.7

48.9

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

25.0

36.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

65.4

76.5

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

51

34

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

10

15

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY