HALA: Městská hala míčových sportů-nová, Brno

KOLO: 1. kolo

ROZHODČÍ: Ondřej Zatloukal, Ivo Melichárek, Filip Dombrovský

KOMISAŘ: Robert Paulík

Strakonice v Brně trápily ztráty

Loňské vicemistryně z týmu KP Brno potvrdily proti U19 Chance v prvním kole ŽBL roli favoritek a zvítězily 85:49. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Anna Sládková.

Zápas nabral jasný směr už v úvodních minutách, když favorit brzy utekl do vedení 15:2 a od té doby zápas kontroloval. Od konce první čtvrtiny se vedení Brňanek pohybovalo konstantně kolem dvaceti bodů a Strakonice neměly síly na zvrat. Trápilo je hlavně 26 ztracených míčů, ztrácely i v doskakování a hráčky z lavičky přispěly pouze sedmi body.

K patnáctibodové Sládkové se přidaly Michaela Stará s 11 body a duo Edita Šujanová – Ludmila Dudáčková s 10. U19 Chance vedla Kristýna Tomšicová se 13 body, na deseti se shodly kapitánka Alena Jeništová a Eliška Petrušková.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Povinné vítězství. Domluvenou taktiku jsme plnili v první čtvrtině, ve zbytku zápasu se mi náš výkon už tolik nelíbil. Čeká nás ještě hodně práce."

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „V prvním poločase se pro nás zápas vyvíjel vzhledem ke kvalitám soupeře celkem dobře. Po změně stran se ale tlak Brna zvýšil, měli jsme potom příliš ztrát. Máme řadu nových hráček, zapracováváme je do týmu a důležitější pro nás asi budou jiná utkání než s KP."