ŽBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
SBŠ Ostrava 8 17 16 19 60
BK Loko Trutnov 25 16 27 16 84

DATUM: 05. 12. 2018

HALA: SH Ostrava-Tatran, Ostrava

FÁZE: Základní část

KOLO: 10. kolo

ROZHODČÍ: Lukáš Kapaňa, Michal Kubiš, Jan Hecl

KOMISAŘ: Renáta Kašparová

Trutnov slaví počtvrté v řadě

Velmi dobrou formu potvrdily i po reprezentační pauze basketbalistky Trutnova, které přehrály Ostravu 84:60. Získaly tak šestou výhru v sezoně, čímž vyrovnaly loňský počet výher za základní část, navíc vyhrály počtvrté v řadě. 

 

Klíčová byla k duelu hned první čtvrtina, do které vlétly Východočešky plné elánu. Inkasovaly za první čtvrtinu jen čtyři koše z pole a vybodovaly si sedmnáctibodový náskok. Po vyrovnané druhé čtvrtině, kdy Ostrava vylepšila obranu, přišel po přestávce znovu nápor Trutnova, který přitlačil v defenzivě a dokázal za třetí desetiminutovku nasázet 27 bodů. Nakonec favorizované hostující hráčky vedly až o 29 bodů a bez větších potíží dokráčely k výhře. 

 

K té nejvíce přispěla Jordan Adams, která nastřílela 19 bodů a přidala i 15 doskoků, Brittany Carter přidala 15 bodů. Ostravu táhla s 25 body Ines Čorda, na 14 bodů, deset doskoů a sedm asistencí se dostala kapitánka Natálie Rašková.

 

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov):„Výborný a koncentrovaný vstup do zápasu nám přinesl výrazné vedení, ale s ním také uspokojení, které se projevilo ve druhé čtvrtině. Na začátku druhého poločasu jsme opět zapnuli na vyšší obrátky a získali postupně nejvyšší vedení v zápase 47:76. V poslední čtvrtině se znovu dostavilo uspokojení a podobně jako druhou část domácí hráčky tento úsek vyhrály, což by se nám nemělo stávat. Jsem spokojený, že jsme tenhle zápas zvládli a od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes úspěšný. Těší mě, že nastoupily a bodově se prosadily všechny naše hráčky, včetně Klárky Drbohlavové při jejím prvním ligovém utkání. Teď se už musíme rychle plně koncentrovat na nedělní derby.“

Rostislav Měch (trenér SBŠ Ostrava):„V podstatě do dnešního zápasu jsme vstoupili s tím, že nemáme moc co ztratit, jelikož máme spoustu nemocných a zraněných hráček. Zahráli si všechny hráčky z lavičky. Na konci zápasu jsme měli i malinko strach, abychom vůbec dohrávali v pěti lidech. Soupeř nás předčil především rychlým protiútokem, doskokem a také stříleli mnoho trestných hodů. Nezdá se mi, že bychom byli týmem, který má tři hráčky vyfaulované.“

   

ZTRÁTY

43.2

54.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

18.5

16.7

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

87.5

80.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

35

51

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

20

17

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST