HALA: Sportovní hala Ml. Boleslav, Mladá Boleslav

KOLO: 14. kolo

ROZHODČÍ: Veronika Vávrová, Lucie Peterková, Michaela Scholzová

KOMISAŘ: Roman Šikner

Oslabené KP míří zpět na druhou příčku

Ani částečné oslabení nevadilo basketbalistkám KP Brno v dohrávce čtrnáctého ligového kola RENOMIA ŽBL proti Slovance MB. Královopolanky hrály bez KP Brno bez zraněné Kopecké (kotník) a nemocné Andělové (angína) a i tak zvítězily v Mladé Boleslavi 79:40. Nutno podotknout, že domácí Slovance chyběla dirigentka Bartoňová.

Brňanky ztrácely jen v úvodu krátce, když prohrávaly 4:5, pak ale předvedly šňůru 16:0 a začaly plnit roli favoritek. Ve třetí čtvrtině sice polevily a dovolily soupeřkám odehrát třetí desetiminutovku vyrovnaným skóre 15:15, po důrazné domluvě od trenéra Medveckého ale znovu ovládly poslední čtvrtinu a vedly až o 39 bodů.

Oba celky odehrály zápas v osmi hráčkách, v dresu KP jen naskočila do své ligové premiéry na necelé tři minuty juniorka Iva Jedovnická a zvládla i své premiérové ligové body. Vítězky vedla s 21 body Michaela Stará, čtrnácti body přispěla Emily Potter. Nejlepšími střelkyněmi Slovanky byly s 10 body Andrea Ondroušková a Sherise Williams.

„Ze zápasu jsem měl vzhledem k marodce obavy. Ale průběh byl jednoznačný od začátku do konce. Našim hráčkám patří poděkování za zodpovědný přístup,“ zhodnotil střetnutí trenér KP Dušan Medvecký.