HALA: Sportovní hala Ml. Boleslav, Mladá Boleslav

KOLO: 17. kolo

ROZHODČÍ: Petr Nejezchleb, Lenka Křičková, Robin Petrák

KOMISAŘ: Petr Buršík

Jasno už v prvním poločase

Těžkou roli měly proti hradeckým lvicím basketbalistky Slovanky, které svému soupeři na domácí palubovce podlehly 57:97. Silné Východočešky ani jednou v zápase neprohrávaly a v šesté minutě poprvé utekly do dvouciferného vedení. O to ještě na chvíli přišly, pak se ale znovu rozehrály a od závěru prvního poločasu nebylo co řešit. Nakonec vedly svěřenkyně trenérky Ptáčkové až o 42 bodů a mohly rozložit zátěž na devět hráček.

Ke kompletně dvouciferné základní pětce se přidala s deseti body z lavičky i Simona Fišerová, střelkyněmi zápasu však byly její spoluhráčky Kristýna Minarovičová a Pamela Effangová, které daly 19 bodů. Na double - double s doskoky dosáhly Petra Kulichová s Klárou Marečkovou. V dresu Slovanky daly tři hráčky po dvanácti bodech, a to Sherise Williams, Andrea Ondroušková a Monika Fučíková.