KOLO: 4. kolo

ROZHODČÍ: Lukáš Ulrych, Lucie Peterková, Jan Renc

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Drama rozhodla Bartoňová

Až poslední sekundy rozhodly zápas nadstavbové skupiny B mezi Levharticemi Chomutov a Slovankou MB. Hostující Slovanka měla v závěru více štěstí, a i když už nemá šanci postoupit do play off, získala výhru 61:59. Do zápasu přitom lépe vstoupily domácí Levhartice, které v první čtvrtině utekly do sedmibodového náskoku, a ještě v polovině druhé čtvrtiny držely těsné vedení. Přelom poločasů však lépe zvládly Středočešky a ve třetím období samy vedly až devítibodovým rozdílem. Ani jeden z náskoků však rozhodnutí nepřinesl a zápas se tak lámal v samotné koncovce. Koš s faulem Elišky Hálové poslal Slovanku tři minuty před koncem do trháku 59:54, pak však Levhartice zareagovaly trojkou Elišky Žílové a Monika Satoranská minutu před koncem srovnala z šestek. Rozhodnutí napínavému duelu přinesla až v závěrečných sekundách hostující Kateřina Bartoňová, která využila dlouholeté zkušenosti, došla si pro faul Veroniky Aulichové a z šestek rozhodla. Kateřina Malečková pak trojkou už duel zvrátit nedokázala.

Nejlepší střelkyně obou týmů měly na kontě 16 bodů – za domácí Satoranská, za hosty Sherise Williams. Vítězný tým podpořily třináctibodové Hálová a Andrea Ondroušková.