RENOMIA ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Záplatová do Polska

Změnu dresu hlási i další z členek reprzentačního kádru Štefana Svitka. Osmadvacetiletá Petra Záplatová bude v příští sezoně působit v dresu polské Energie Toruň. Rozehrávačka/křídelnice strávila poslední období své kariéry v brněnských Žabinách, které dovedla jako lídr týmu ke stříbru v ŽBL a výhře v Českém poháru. Jediné dosavadní zahraniční angažmá si roadčka z Trutnova vyzkoušela v Německu.

celý článek
Posila pro USK

Novou posilu hlásí ZVVZ USK Praha. Je jí teprve dvaadvacetiletá chorvatská rozehrávačka Ivana Dojkić podepsala s pražským týmem dvouletou smlouvu. Dojkić působila nejprve v Záhřebu a pak se přes Slovinsko, ruský Spartak Moskva a maďarskou ligu dostala do České republiky. 

celý článek
Brněnský přesun Zohnové

Velký brněnský přestup hlásí v letní pauze RENOMIA ŽBL. Pětatřicetiletá křídelnice s dlouholetými zkušenostmi z národního týmu i zahraničních angažmá Kateřina Zohnová odchází z Žabin a pro příští sezónu posílí eurocupové KP. Zohnová si podle vlastních slov pohrávala s koncem kariéry, nakonec se ale rozhodla minimálně ještě rok pokračovat.

celý článek
Bartoňová míří do Chomutova

Loňský nováček ŽBL Levhartice Chomutov mají první novou tvář pro nadcházející sezónu. Je jí zkušená bývalá reprezentantka Kateřina Bartoňová. Třicetiletá rodačka z Pardubic má zkušenosti z evropských i světových šampionátů, ale zahrála si také na letních olympijských hrách v Londýně, které se konaly v roce 2012.

celý článek
Prodloužení Remenárové

KP Brno prodloužilo o rok se svou oporou, slovenskou podkošovou hráčkou Veronikou Remenárovou. Ta strávila v Brně posledních pět let své kariéry a údajně zvažovala zahraniční angažmá, nakonec se ale i kvůli současné situaci ve světě rozhodla ještě minimálně rok zůstat v dresu KP. 
 

celý článek
Zranění Sklenářové

Nadějnou křídelnici Simomnu Sklenářovou potkala smůla. Na tréninku reprezentačního kádru si hráčka ZVVZ USK Praha poranila koleno a čeká ji herní pauza.

celý článek
Španělská cesta USK

Novou posilou basketbalistek ZVVZ USK Praha se stala španělská reprezentantka María Conde. Třiadvacetiletá křídelnice je dlouholetou reprezentantkou a má na svém kontě kontinentální tituly z kategorií U16, U18 i U20 a také zlato z EuroBasketu 2017 v České republice. Conde je už pátou Španělkou, která se v poslední době v dresu českých šampionek objeví, naváže třeba na Cristinu Ouviňa, která v Praze před pár týdny skončila. 

celý článek
Prodlužování v Chomutově

Loňský nováček RENOMIA ŽBL z Chomutova se prý poohlíží po posílení kádru, zatím však chce dojednat smlouvy s klíčovými hráčkami poslední sezóny. Po kapitánce Míše Krejzové je nyní jasné, že se Levharticím podařilo udržet trojici Zuzana Kučerová, Veronika Aulichová a Kateřina Rokošová. Chomutov zatím skládá tým z mladých českých hráček, uvidíme, jak bude kádr trenéra Eisnera vypadat před startem dalšího ročníku.

celý článek
Hanušová končí v USK

Docela velkou bombu si pro své fanoušky přichystal mistrovský ZVVZ USK Praha. Celek z hlavního města oznámil na svém webu rozloučení s trojicí hráček z loňského ročníku, mezi které patří španělská rozehrávačka Cristina Ouviňa, francouzská křídelnice Valériane Vukosavljevič, ale také česká reprzentantka Alena Hanušová. Tu trápilo v posledním ročníku zramněné koleno, které jí nedovolilo ani účast na posledním EuroBasketu. Další působení Hanušové zatím nebylo oficiálně oznámeno.

celý článek
Hamzová pokračuje v Žabinách

Žabiny Brno prodloužily smlouvu s rozehrávačkou Eliškou Hamzovou. Osmnáctiletá naděje byla tahounkou extraligového týmu juniorek, postupně by ale měla dostávat větší roli i v áčku. 

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (197)