Čajky vládly a Žabiny ztratily vedení

21.09.2019 - Redakce
vytvořeno 21.09.2019, upraveno 21.09.2019

Bezfaulu

Poslední víkend před začátkem nového ročníku RENOMIA ŽBL se hraje velmi slušně obsazený mezinárodní turnaj O pohár města Trutnova. Už ve čtvrtek přehrály Hradecké Lvice Žabiny Brno 77:63, o tomto výsledku jsme vás již informovali. V pátek se pak utkal domácí Trutnov s Piešťanskými Čajkami. Slovenský vicemistr měl zápas od druhé čtvrtiny pod kontrolou a zvítězil 71:43 (January 17 - Kozumplíková 13).

Michal Martišek (trenér Trutnova):  "Na to, že se jednalo o naše první společné utkání, bylo prvních patnáct minut výborných. Aktivní hrou jsme dělali soupeři problémy. Jenom škoda, že jsme si v téhle fázi nevytvořili větší náskok. Poté následovala pětiminutovka, kterou jsme prohráli 4:13 a do šaten odcházeli s devítibodovým mankem. Nevyšel nám ani úvod druhé půle, kdy jsme se až moc přizpůsobili pomalejšímu tempu vyspělých Čajek, které postupně zvyšovaly svůj náskok. Po dvou trojkách Kozumplíkové a Potočkové jsme ve 28. minutě sice snížili na 35:45, bohužel soupeř kontroval a rychlými pěti body si vytvořil rozhodující náskok, který ve čtvrté čtvrtině ještě navýšil. Těší mě úvod zápasu, ale i přístup během celého utkání. Je vidět, že tento tým je pohromadě velice krátce a zejména v postupném útoku se ještě hodně hledáme. Ale vzhledem k tomu, kolik jsme toho v této sestavě odehráli, je to vcelku logické. Pro nás je tento turnaj výborná příležitost vyzkoušet si věci z tréninků proti velice kvalitním celkům. Dnes to stačilo na 15 minut kvalitního výkonu. Jsem přesvědčený, že ve druhém utkání to bude zase o něco víc a postupně budeme schopní hrát kvalitní basketbal po vetší část zápasu. Je potřeba si také uvědomit, že jak už starší hráčky, tak dorostenky jsou po odchodu dvou výrazných cizinek z loňské sezony postaveny do úplně jiných rolí v rámci týmu. To také nějaký čas potrvá, než si zvyknou na větší odpovědnost."

Brněnské Žabiny ve druhém utkání dne neudržely svůj náskok v zápase proti polskému Gorzówu, poslední čtvrtinu ztratily 11:24 a celý zápas prohrály 62:64 (Zohnová 16).

Viktor Pruša (trenér Žabin): „Dnes jsme předvedli jednoznačně nejlepší výkon za celou přípravu. Konečně jsme se prezentovali herním konceptem, který chceme hrát, ale dnes bohužel rozhodly věci technického rázu - trestné hody a obranný doskok - a vygradovalo to v poslední čtvrtině, kterou jsme prohráli 24:11 a která také rozhodla o výsledku utkání - polskému Gorzówu jsme podlehli těsně 64:62.“

Na turnaji se kromě dosavadních účastníků ukáže ještě SBŠ Ostrava, která odehraje v sobotu hned dva duely. V neděli se pak hrají zápasy o umístění.