RENOMIA ŽBL

Galíčková hvězda mezi manažery

13.11.2019 - Redakce
vytvořeno 13.11.2019, upraveno 13.11.2019

Bezfaulu

Na basketbalové ploše brněnského výstaviště bylo v neděli veselo. Nelítostný souboj v basketbalu 3x3 mezi sebou svedli generální manažer BK Žabiny Brno Radek Šír a manažer mužského mmcité1 Basket Brno Filip Jimramovský.

 

Vše odstartovalo jediné video, ve kterém Jimramovský prostřednictvím sociálních sítí vyzval Šíra k vzájemnému měření sil na Festivalu Life!, který brněnské výstaviště hostilo o uplynulém víkendu. Zápas vznikl z iniciativy PR manažera mužského celku Jakuba Mikšovského, který chtěl klasickou autogramiádu a veletrh obecně ozvláštnit něčím speciálním. 

 

Radek Šír

 

„Myslel jsem, že si půjdeme ze srandy zahrát tři na tři. Nečekal jsem, že z toho společně s Žabinami udělají akci s takovým dosahem. Teď to vnímám jako závazek,“ smál se před utkáním Jimramovský a jeho žabovřeský soupeř souhlasil. „Výzvu jsem přijal s pocitem, že si půjdeme ze srandy zahrát basket. Pak se po mně chtělo první video, druhé video, pak se objevila zápasová grafika a nejvíce mě překvapilo, když jsme přijeli na utkání Renomia ŽBL do Ostravy, a i tam o chystané akci věděli,“ nevěřícně kroutil hlavou vyzvaný Šír a pozitivně hodnotil práci PR manažerů obou klubů, kterým se podle něj z původně nevinně vypadajícího hecu podařilo vytěžit opravdu maximum. Vždyť akce zaujala kromě regionálních medií i štáb ČT Sport.

 

Na oba manažery tak čekal nelehký úkol v sestavení týmů. Jimramovský, sám bývalý hráč brněnského klubu, nakonec nominoval asistenta trenéra Martina Vaňka a technického vedoucího Oldřicha Breicetla, Šír se mohl spolehnout na spolumajitele klubu Petra Bažíka a Kateřinu Galíčkovou, hráčku Žabin a Strakonic, která byla sice tak trochu nouzovou záplatou na fakt, že realizační tým Žabin je poznamenán zdravotními problémy a reprezentační pauzou, právě tento krok se ale ukázal jako klíčový.

 

Žabiny totiž ve vyrovnaném utkání zvítězily v dramatické koncovce 11:9 a právě Galíčková byla faktorem X, na který soupeři nenašli recept. Autorka deseti bodů dopřála ten jeden symbolický právě kapitánu Radku Šírovi a byla to ona, kdo dalekonosnou střelou rozhodl za stavu 9:9 o vítězi tohoto netradičního souboje. „Když jsem se dozvěděla o nominaci, říkala jsem si já, Žabiny a 3x3? Nikdy jsem si nepomyslela, že tohle zažiju,“ smála se vicemistryně světa ve 3x3 U18 a stříbrná medailistka z Olympiády dětí a mládeže ve střelbě na koš a po utkání stejně vesele dodávala: „Byla jsem opravdu mile překvapena bojovností mých spoluhráčů, zápas měl ten správný náboj, byl až do konce vyrovnaný a díky taktické poradě při posledním timeoutu jsme jej dovedli do vítězného konce.“

 

 

A jak se hrálo ženě proti mužům? „Na doskoku to bylo docela tvrdé, ale na to jsem právě z 3x3 zvyklá. Každopádně klobouk dolů všem zúčastněným, myslím, že výzva splnila svůj účel, dokonce přišlo dost diváků. Jsem ráda, že jsem přispěla k vítězství svého týmu a teď už nás čeká příjemná odměna v podobě večeře pro celý tým,“ hodnotí svůj výkon skromně Galíčková a naráží i na cenu, kterou společně se svým týmem vyhrála. Poražený celek totiž zorganizuje večeři pro oba kompletní týmy Žabin a mmcité1 Basket Brno.

 

Podle organizátorů akce z obou stran by mohlo jít o první vlaštovku spolupráce napříč sportovními kluby v Brně, aby se dostálo heslu, že sport spojuje. „My jsme si s Jakubem Mikšovským řekli, že zkusíme propagovat myšlenku, že basket je jen jeden a je jedno, jestli ho hrají muži, ženy, vozíčkáři nebo kravaťáci, podstatou je zvednout se ze židle a jít bavit sebe i ostatní. A to se snad povedlo,“ přiblížila poslání akce PR manažerka Žabin Lenka Russnáková a její protějšek z celku z bohunického Kampusu Mikšovský si po poděkování všem zúčastněným klade jednu záhadnou otázku: „Jsem zvědavý, jestli Radek Šír vymyslí na oplátku nějakou podobnou sázku pro Filipa Jimramovského.“


Zdroj: TZ Žabiny Brno