RENOMIA ŽBL

Olympionička v ŽBL

19.01.2019 - Redakce
vytvořeno 19.01.2019, upraveno 19.01.2019

Bezfaulu

Žabiny Brno posilují do druhé půle sezóny kádr. Na pozici křídla přichází Kateřina Zohnová, bývalá reprezentantka, účastnice olympijských her v Londýně (2012), hráčka s mnoha zahraničními zkušenostmi. Nastoupit by měla již do nedělního utkání patnáctého kola ŽBL s Trutnovem, které Žabiny odehrají v neděli 20. ledna.

 

Čtyřiatřicetiletá odchovankyně kraslického a posléze karlovarského basketbalu opustila české palubovky v roce 2008 jako několikanásobná bronzová medailistka nejvyšší české ligy v dresu Trutnova. Hrála v Polsku, Řecku, Izraeli, Francii a Itálii. V loňské sezóně hájila barvy slovenských Piešťanských Čajek.

 

 „Mladé hráčky se potřebují od někoho učit, jak herně, tak přístupem, takže očekáváme pozitivní efekt i v tomto směru,“ vidí jednu z výhod angažování tak zkušené hráčky trenér Žabin Viktor Pruša.

 

„Po zranění Karolíny Malečkové jsme ve vánoční pauze přemýšleli o angažování zahraniční posily, V tu chvíli jsme se rozhodli tým nedoplňovat i proto, že chceme stavět především na českých hráčkách. Teď se nám naskytla příležitost tým posílit, a přitom zůstat u české cesty, proto jsme se rozhodli tuto možnost využít,“ odůvodňuje příchod Zohnové generální manažer Žabin Radek Šír. 

 

„Nakonec jsem se rozhodla nepřijmout žádnou ze zahraničních nabídek, které jsem měla. Po dlouhých letech jsem trávila čas s rodinou a už jsem cítila, že nechci být tak daleko. Když mi agent řekl o nabídce z Brna, domluvili jsme se celkem rychle. Z týmu znám pár holek, viděla jsem některé zápasy z letošní sezóny, a vím, že jde o mladý a ambiciózní tým. Poprvé budu nejstarší, tak doufám, že budu moct holkám předat nějaké zkušenosti, a hlavně pomoct k výsledkům,“ řekla k dohodě se Žabinami sama Zohnová.