RENOMIA ŽBL

Rozlučka s vicemistryní světa

21.10.2019 - Redakce
vytvořeno 21.10.2019, upraveno 21.10.2019

Bezfaulu

Slavnostní předzápasový ráz bude mít první letošní domácí EuroCupové utkání basketbalistek KP Brno proti Botasu Ankara (středa 18:00). Svoji bohatou sportovní kariéru při něm uzavře vicemistryně světa a ikona královopolského oddílu - Edita Šujanová.


Po příchodu ze Slavkova hrála Edita v Králově Poli od svých 13 let, již v patnácti nastoupila ke svému premiérovému zápasu za ženy KP Brno v ŽBL. V pozdějších letech oblékala dres několika euroligových týmů a byla dlouholetou oporou reprezentačního výběru, se kterým se také v roce 2010 radovala z památného stříbra na domácím světovém šampionátu.


Do Králova Pole se 190 cm vysoká pivotka vrátila v roce 2015 takzvaně dohrát kariéru a s krátkým odskočením do turecké Adany Aski z toho byly tři nezapomenutelné sezóny, ve kterých byla u všech novodobých úspěchů KP (historické prvenství v poháru CEWL, triumf v Českém poháru a finálová účasti v ŽBL po 24 letech...!).


Poděkovat Editě bouřlivým potleskem můžete i vy společně s vedením klubu, zástupci sportovního i společenského života, současným hráčským kádrem a mládežnickými výběry KP, které mimochodem v nejmladších kategoriích právě Edita dlouhodobě připravuje - pokud dorazíte do haly Vodova v krátkém předstihu (nejpozději však v 17:50.)

 

Zdroj: TZ KP Brno 

 

Rozlučka Šujanová