RENOMIA ŽBL

Skvělé Žabiny blízko postupu

04.02.2019 - Redakce
vytvořeno 04.02.2019, upraveno 04.02.2019

Bezfaulu

Basketbalistky brněnských Žabin odehrály v sobotu první utkání play-off v Evropské basketbalové lize (EWBL) proti švédskému celku A3 Basket Umeå. V zápase, do kterého nastupovaly jako favoritky švédské basketbalistky, dokázaly Žabiny využít domácího prostředí a za bouřlivé podpory fanoušků zvítězily vysoko 97:63.

K vítězství dotáhla Žabiny pětice dvouciferných hráček v čele s třiadvacetibodovou Kateřinou Zohnovou. 21 bodů přidala Petra Záplatová, po 17 bodech zaznamenaly Matuzonyté a Vacková a Webbová opět zazářila double-doublem za 16 bodů a 17 doskoků.

„Dnešní výkon nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Nejvíc potěšený jsem tím, jak hráčky do puntíku splnily taktický plán. Hráli jsme proti eurocupovému týmu, věděli jsme o jeho silných stránkách a byli jsme velmi dobře připravení. I přesto, že v poslední čtvrtině byly soupeřky agresivnější a vytáhly obranu, jsme se s tím dokázali vypořádat a na všechno jsme měli odpověď, “ našel slova chvály pro své svěřenkyně trenér Žabin Viktor Pruša a dodal, že utkání ve vysokém tempu favorizovaným soupeřkám nesvědčilo. „Umeå hraje spíše pomalý basketbal. Ta agresivita vznikla nejspíš frustrací soupeře, je to tým, který má snad šest zahraničních hráček a který asi nepředpokládal, že tady bude hrát takovou roli, jako hrál. Chtěli výsledek ještě nějak korigovat, basketbalově to nešlo, tak chtěli přitvrdit.“ 

Odveta ve Švédsku se odehraje ve středu 13. února a tým, který v součtu obou utkání zvítězí, postoupí do závěrečného Final4. Žabiny tak mají do tohoto utkání slibnou výchozí pozici.