RENOMIA ŽBL

Vstup do play off obstarají Žabiny s Trutnovem

08.03.2019 - Redakce
vytvořeno 08.03.2019, upraveno 08.03.2019

Bezfaulu

Basketbalistky Žabin Brno a Loko Trutnov obstarají v sobotu 9. března premiérový duel letošních vyřazovacích bojů. Čtvrtfinálová série třetího s šestým se zrodila až v posledním kole, když se Žabinám podařilo souhrou výsledků přeskočit Nymburk.  v sobotu 9. března od 18:00 v Brně na Rosničce předehrají první čtvrtfinálové utkání proti BK Loko Trutnov. Tato série nabízí reálnou šanci na postup do finále, protože její vítěz se vyhne favorizovanému USK Praha.

Žabiny ve 4. kole zvítězily doma 99:83, když zářila hlavně odchovankyně trutnovského basketbalu Petra Záplatová, která zasypala soupeřky 29 body, v polovině ledna pak při výhře brněnského týmu v Trutnově 89:61 zářila hlavně Marques Webb, jenž na 19 bodů ani jednou neminula z pole. Přesto Žabiny nečeká nic lehkého, protože Trutnov byl hlavně v domácím prostředí velmi silný. 

Druhý zápas se v Trutnově hraje v úterý 12. března od 18:30, třetí zápas se hraje znovu v Brně ve čtvrtek 14. března od 17:00. V případě, že o postupujícím do semifinále ŽBL nerozhodnou první tři utkání, bude série pokračovat 21. března (18:30) v Trutnově, případně sérii uzavře rozhodující pátý zápas 23. března (20:00) v Brně.

 

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Uvědomujeme si roli favorita, kterou nám přisoudilo nejen poslední kolo ŽBL. Zároveň však k soupeři přistupujeme s pokorou a respektem, který si za své letošní účinkování v základní části ŽBL určitě zaslouží. Oni využívají každou sebemenší možnost k zakončení a vzhledem k absenci klasické podkošové hráčky a k obecně malému výškovému průměru se upínají k velmi rychlé přechodové fázi, a právě střelbě z dlouhé vzdálenosti téměř z každé pozice. To budou stěžejní faktory, na které se budeme koncentrovat v obraně.“