RENOMIA ŽBL

Žabiny o Final4, USK jako favorit

13.02.2019 - Redakce
vytvořeno 13.02.2019, upraveno 13.02.2019

Bezfaulu

Dva pohárové duely s českou účastí se odehrají v rámci středečního programu. Basketbalistky brněnských Žabin se pokusí od 18 hodin ve švédském Umeå dotáhnout své putování Evropskou ligou EWBL do Final4. V prvním domácím zápase přehrály soupeře 97:63 a k postupu tak potřebují neprohrát vyšším rozdílem než 34 bodů.

 

Viktor Pruša (trenér žabiny Brno): „Jedině pokud přistoupíme k zápasu v tom kontextu, že jej jedeme a chceme vyhrát, nám může zaručit postup do Final Four. Umeå bude na náš herní styl o mnoho lépe připravené a my se musíme s pokorou koncentrovat na každý moment zápasu bez větších výpadků. Švédský celek nás, především zásluhou vyšší agresivity v závěrečné čtvrtině, kdy hrál na hranici rizika, donutil k 34 ztrátám, a určitě budou v tomto duchu chtít nastoupit od začátku utkání. Musíme uhlídat hráčské individuality soupeře a nedopustit bodové dostihy, které by se proti takto útočně laděnému týmu mohly vymstít. Náš cíl je však samozřejmě i s ohledem na výsledek prvního utkání jednoznačný – postoupit!“

 

Pokračuje i prestižní Euroliga v jehož třináctém kole se hráčky USK Praha pokusí prodloužit sérii výher na tři v řadě a upevnit si pozici druhého týmu tabulky v domácím utkání proti francouzskému ESBVA-LM. Šestý celek tabulky v domácím prostřední na Pražanky nestačil a podlehl poměrem 62:101, favorit je proto jasně daný. USK však trápí chřipková epidemie kvůli které k nedělnímu duelu do Brna odcestovalo jen sedm hráček. Jak tedy ovlivní nemoc USK v tomto zápase? Duel se hraje od 19 hodin na Královce.