RENOMIA ŽBL

Žabiny proti Švédkám

02.02.2019 - Redakce
vytvořeno 02.02.2019, upraveno 02.02.2019

Bezfaulu

Basketbalistky Žabin Brno vstoupí v sobotu 2. února do play off Evropské ligy EWBL. Soupeřkami jim budou hráčky aktuálně vedoucího celku nejvyšší švédské ligy - A3 Basket Umeå. Ty v základní skupině EWBL zaznamenaly pouze jedinou porážku s lídrem skupiny - celkem Tsmoki Minsk. V utkání jsou za papírové favoritky považovány Švédky, které se letos účastnily i Eurocupu, v němž však svou herní vyspělosti na rozdíl od EWBL potvrdit nedokázaly.

 

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno):„Herní vyspělost Umeå je na vysoké úrovni převážně díky zahraničním hráčkám. Budeme chtít využít faktu, že hráčky Umeå nehrály moc těžkých utkání. Budeme se snažit diktovat vysoké tempo hry a poměrně úzkou rotaci švédského týmu dostat pod tlak. V obraně musíme zohlednit takřka celou základní pětku, kterou kromě jediné Švédky Asorové tvoří zahraniční hráčky - Lawrenceová, Brownová a Mershonová a Degbeonová. Rychlý a nátlakový basketbal by neměl spíše pomaleji hrajícímu soupeři vyhovovat. Dalším cílem je udržet koncentraci na útočné polovině, kde Umeå často sahá do zónových obranných systémů a v postupném útoku bychom měli být trpěliví při zakončení. Každý bod může být v postupové matematice rozdílový, ale pokud se vyvarujeme laciných ztrát, věřím že máme na to odjíždět do odvety s výhodou.“

Utkání začíná v sobotu 2. února v 18:00 v hale Rosnička. Odveta na palubovce Umeå se odehraje ve středu 13. února v 18:00.