Žabiny ve Švédsku padly, vyzvou Švédky

12.01.2019 - Redakce
vytvořeno 12.01.2019, upraveno 12.01.2019

Bezfaulu

Poslední dva zápasy v evropské lize EWBL basketbalistkám Žabiny nevyšly. Brňanky po porážce se suverénem soutěže lotyšskou Rigou podlehly ve Švédsku tamním šampionkám Luleå 66:75. Díky tomu skončily ve skupině B na třetím místě a v play off tak vyzvou druhý tým skupiny A švédské Umea.

Brňanky do zápasu vstoupily výborně a v čele s reprezentační rozehrávačkou Petrou Záplatovou si držely od úvodu utkání mírné vedení. To jim vydrželo až do závěru třetí čtvrtiny a držely tak naději na cennou výhru, pak se ale projevila kvalita domácího celku, Žabinám trochu došly síly po náročném cestování a domácí hráčky dovedly zápas do vítězného konce. Poslední čtvrtinu ovládly 24:12.

Záplatová byla jasným lídrem svého týmu s 22 body, do dvouciferných čísel se dostala už jen desetibodová Beáta Adamcová. Brňanky naopak vůbec nezastavily nejlepší hráčku zápasu Američanku Reedovou, která se blýskla 27 body, třinácti doskoky a sedmi asistencemi.