ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image
KP Brno nuceně mění trenéra a posiluje na křídle

Čtvrtý tým loňské sezony ŽBL – KP Brno mění trenéra. Přichází bývalý reprezentant a dlouholetý trenér v mužské kategorii Dušan Medvecký, který si poprvé vyzkouší trénovat ženy. Na lavičce vystřídal Martina Pospíšila, který se i přes víceletý kontrakt vrací na Slovensko, aby mohl být s vážně nemocnou manželkou.

celý článek
image
Poslední den ME v Klatovech. Doražte podpořit Češky i na velké finále

Osm dní plných toho nejlepšího evropského mládežnického basketbalu máme v Klatovech za sebou, poslední den před námi. O všem podstatném se rozhodne v neděli během finálového dne na klatovském zimním stadionu. Dozvíme se tak odpovědi na poslední zbývající otázky. O co se hraje?

celý článek
image
Češky i napodruhé v Klatovech přehrály Švédsko a zahrají si o deváté místo

České basketbalistky do dvaceti let směřují na domácím evropském šampionátu alespoň za dílčím úspěchem. Po neúspěšném osmifinále s Itálií vyhrály dva zápasy v řadě a pokud zvládnou nedělní duel s vítězem večerního zápasu Litva – Lotyšsko, vyhrají pavouka poražených osmifinalistů a skončí na devátém místě. Svěřenkyně trenéra Kena Scalabroniho do duelu o deváté místo poslala výhra nad Švédskem 74:55.  

celý článek
image
Lvice U20 přehrály Bělorusko a vyhnou se v Klatovech bojům o záchranu

České basketbalistky do dvaceti let si můžou oddechnout. Na domácím evropském šampionátu v Klatovech nebudou muset do bojů o záchranu a v posledních dvou duelech zabojují o 9.-12. místo. Rozhodla o tom jejich čtvrteční výhra nad Běloruskem 48:79.

celý článek
image
Měly jsme na medaili, tvrdí smutná hrdinka Žílová

Nechybělo mnoho a stala se naprosto nečekanou hrdinkou českého týmu. Náhradní rozehrávačka Eliška Žílová po nepovedeném startu do evropského šampionátu do dvaceti let v Klatovech byla v osmifinále nejlepší střelkyní Lvic a mohla být pro jeden večer velkou hvězdou. Češky však v koncovce duel s Itálií ztratily a střelba Žílové tak přišla vniveč.

 
celý článek
image
Lvice v osmifinálovém dramatu podlehly Itálii a budou na domácím ME hrát o záchranu

České basketbalistky do dvaceti let nezvládly na domácím evropském šampionátu klíčové osmifinále. Svěřenkyně trenéra Kena Scalabroniho v obrovském dramatu nestačily na Italky 59:64 a čekají je zápasy o deváté až šestnácté místo.

 

celý článek
image
Zápas s Ruskem hodně mrzí, ale můžeme hrát ještě lépe

Výkony mladých Lvic na domácím evropském šampionátu se stupňují s každým hracím dnem. České basketbalistky do dvaceti let to potvrdily ve třetím zápase na turnaji, ve kterém si dokázaly bez větších problémů poradit se silným Polskem a urvaly ve své základní skupině druhé místo.

celý článek
image
Lvice přehrály v Klatovech i Polky a v osmifinále vyzvou Itálii

Druhou výhru za sebou si připsaly české reprezentantky do dvaceti let na domácím evropském šampionátu v Klatovech. Po snadné nedělní výhře nad Švédskem český tým přehrál i Polsko a po vítězství 64:41 skončil ve své základní skupině na druhém místě. Lvice už znají soupeře pro středeční osmifinálový duel, kde na ně čeká Itálie.

 
celý článek
image
Obrana je klíč a musíme v ní pokračovat, velí Češky před Polskem

Ve výrazně lepší náladě byl celý český tým po druhém utkání na evropském šampionátu dvacítek. Mladé Lvice napravily dojem z nepovedeného duelu s Ruskem a Švédsko rozstřílely hladce 81:47. Už teď však vyhlíží pondělní utkání s Polskem, které rozhodne o postavení pro osmifinále.

celý článek
image
Skvělý start přinesl Lvicím U20 první výhru na domácím ME

První výhru na domácím evropském šampionátu si dnes připsaly české basketbalistky do 20 let. Mladé Češky v Klatovech přehrály Švédsko 81:47 a napravily včerejší nepovedený výkon proti Rusku. Boje v základní skupině zakončí český tým v pondělí od 18 hodin proti Polsku.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (714)