RENOMIA ŽBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
image celý článek
image
Remízový zápas pro dobrou věc

Krásný zápas navíc ještě pro dobrou věc se v sobotu prvního srpna odehrál ve sportovní hale STARZ ve Strakonicích. Speciální exhibici v podobě charitativního zápasu zde hostily matka a dcera Reisingerovy, dvě strakonické basketbalové osobnosti. Bývalá ostrostřelkyně Petra vedla tým Legend, její dcera Julie, která v současnosti válí ve Španělsku, byla kapitánka týmu Mladých pušek. Zápas se nakonec nedočkal vítězného týmu, spokojení byli ale všichni.

celý článek
image
Patnáctiletá rozehrávačka míří do EuroCupu

Teprve patnáct let je jednomu z největších talentů českého ženského basketbalu, Dominici Hynkové, která se od příští sezóny stane stabilní členkou kádru KP Brno, jehož je odchovankyní. 
 

celý článek
image
Každé dítě si zaslouží šanci. Reisingerová pořádá charitativní zápas plný hvězd

Basketbalisté a basketbalistky nejsou jen sportovci myslící sami na sebe a svou sportovní kariéru. To dokazuje svým nejnovějším projektem „Basket pomáhá“ opora ženské reprezentace Julia Reisingerová. Ač jí je teprve dvaadvacet let, rozhodla se podporovat sociálně slabé děti. V rámci Projektu basket pomáhá se uskuteční dobročinná sbírka, benefiční utkání a on-line dražba dresů reprezentantů ČR v basketbale. Benefiční utkání se rozhodla uspořádat spolu se svou matkou, legendární českou basketbalistkou Petrou Reisingerovou.

celý článek
image
Sezóna ženské Euroligy definitivně končí. Jak bude pokračovat reprezentace?

V rámci zasedání pořádaného jako videokonference dnes Board FIBA Europe učinil zásadní rozhodnutí ohledně pokračování vlastních pohárových i reprezentačních soutěží. Na základě doporučení speciálně zřízené pracovní skupiny bylo rozhodnuto o ukončení přerušených ročníků FIBA Europe Cupu, Euroligy žen a EuroCupu žen. Všechny kluby, které se dostaly do čtvrtfinálové fáze, ve které byly soutěže přerušeny, obdrží do žebříčku klubů body, jako kdyby skončily čtvrtfinále. Soutěže tak nepoznají pro sezónu 2019/20 svých vítězů. O šanci obhájit euroligový bronz tak přijdou také basketbalistky ZVVZ USK Praha, jejíž zástupci se ale už dříve vyjádřili proti dohrávání soutěže turnajovým způsobem v průběhu září.

celý článek
image
Kvůli ADHD jsem se nemohla soustředit, do basketbalu mě donutila mamka, říká reprezentační nováček Válková

První sraz ženského národního týmu po koronavirové epidemii probíhá v Praze na Královce za účasti několika nových tváří. Jednou z těch nejméně známých je čerstvě dvacetiletá pivotka Adéla Válková, která loňskou sezónu strávila v zámořské NCAA.

 
celý článek
image
Nejdůležitější část roku a zápasy s U20. Lvice se vrací do práce

Šťastným rozložením kvalifikačních oken na EuroBasket 2021 nepřišla ženská reprezentace o vrchol sezóny a díky uvolňování opatření se může na začátku června sejít k plánovanému soustředění. Svěřenkyně Štefana Svitka mají kvalifikační skupinu D výborně rozehranou, když v listopadu loňského roku nejprve vybojovaly cennou výhru na palubovce favorizovaných Italek, následně pak doma udolaly nepříjemné Rumunky. Další kvalifikační zápasy jsou v plánu v polovině listopadu 2020. „Vždycky jsem léto považoval za možná nejdůležitější období ve vývoji hráče. Přes léto se dělaly věci, na které nebyl čas v průběhu sezóny,“ vyhlíží pražský kemp startující v pondělí v hale Královka trenér Svitek.

 
celý článek
image
Přijít do Itálie dřív, už by mě odtamtud nikdo nedostal, říká loučící se Štěpánová

Epidemie koronaviru pomohla k definitivnímu rozhodnutí ohledně sportovní kariéry pivotce Kamile Štěpánové. Jedenatřicetiletá basketbalistka se rozhodla o víkendu oficiálně ohlásit konec profesionální kariéry, když se s fanoušky rozloučila fotkou se sbírkou dresů na sociálních sítích. „Basket mi dal úplně všechno, byl to skvělý život, ale teď už je pro mě cesta někde jinde,“ říká Štěpánová v rozhovoru pro web ČBF.

 
celý článek
image
Příjemná tečka za Charitativním Final Four

Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam. 

celý článek
image
Na zápasy soukromým letadlem, hala přímo u pláže. O NCAA s Kristýnou Brabencovou

Velmi zajímavý první rok v USA má za sebou mladá česká basketbalistka Kristýna Brabencová. Dvacetiletá střelkyně se v loňské letní pauze přesunula z týmu ligových šampionek ZVVZ USK Praha do kádru University of South Florida, kde kromě hraní za tamní tým Bulls v elitní soutěži NCAA nastoupila i na vysokou školu. O zážitcích z prvního roku se rozpovídala pro web ČBF.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (910)