ŽBL

Burgrová se rozloučí s bohatou kariérou

28.04.2018 - Redakce
vytvořeno 28.04.2018, upraveno 28.04.2018

Bezfaulu

Basketbalová vicemistryně světa z roku 2010 Ilona Burgrová z KP Brno ukončí ve 34 letech po finálové sérii mezi KP Brno a USK Praha sportovní kariéru. Brněnský klub, který se do boje o titul dostal po 24 letech, nachystal pro bývalou reprezentační pivotku při nedělním druhém finálovém duelu na domácí palubovce oficiální rozlučku.

 

"Účast v ligovém finále a vítězství v domácím poháru považuji za velký úspěch brněnského klubu, ke kterému jsem ráda pomohla. Považuji to za mnohem důležitější než moje loučení," řekla Burgrová na dnešním setkání s novináři.

 

Rodačka z Hradce Králové působila také v Trutnově, v letech 2004 a 2008 studovala v Jižní Karolíně a hrála v univerzitní lize NCAA, dvě sezony strávila ve francouzském Bourges. Před sedmi lety zamířila do USK Praha, kde loni ukončila smlouvu a kariéru dohrála v Brně.

 

"Končit zrovna proti USK považuji za zajímavý konec. Život je plný překvapení, podobný scénář bych nedokázala napsat," uvedla Burgrová. Kromě stříbrné medaile z MS považuje za nejkrásnější okamžik své kariéry první euroligový titul s USK Praha. Naopak stále nestrávila prohru s Francií ve čtvrtfinále olympijských her v Londýně.

 

"Vedly jsme o dvacet bodů a zápas se nám podařilo prohrát. Do dneška jsem nenašla sílu se na toto utkání ze záznamu podívat," poznamenala pivotka, která se chce usadit v Praze, kde pracuje její přítel.

 

"Nejsem smutná a neklidná, že moje kariéra končí. Basketbal bude i nadále součástí mého života. Něco jiného ale nyní začíná. Mým cílem je založení rodiny. Což jsem, stejně jako hodně mých spoluhráček, dlouho odkládala," řekla Burgrová.

 

Všichni členové ČBF mají na zápas vstup zdarma a to včetně doprovodného programu od 17:30, kde nebudou chybět Bolek Polívka či Šárka Kašpárková.