RENOMIA ŽBL

České basketbalistky čeká Univerziáda v Itálii

02.07.2019 - Redakce
vytvořeno 02.07.2019, upraveno 02.07.2019

Bezfaulu

Národní tým basketbalistek do 25 let čeká od středy Univerziáda v italské Neapoli, kde bude obhajovat čtvrtfinálovou účast z minulých her v roce 2017. 

 

„Podařilo se nám složit opravdu dobrý tým, a i když jsme měli na společnou přípravu jen asi 6 týdnů, holky se slušně sehrály a utvořily prima partu,“ říká hlavní trenér družstva Dan Kurucz, který bude mít v realizačním týmu k dispozici ještě Ivana Zacharu a Lenku Knitlovou. 

 

V poslední přípravném zápase porazily naše hráčky Slovensko 55:39, takže mohou do dějiště her odlétat s dobrým pocitem. 

 

„Ano, vyhrály jsme, což je skvělé, ale musíme si uvědomit, že jde pořád ještě jen o přípravu, ostré zápasy na Univerziádě začínají až 3. července,“ zůstává oběma nohama na zemi kapitánka Eliška Mircová. 

 

„Hodně jsme se věnovaly obraně, při zápase se Slovenkami to bylo vidět. Věřím, že máme naději na postup ze skupiny,“ říká její spoluhráčka Klára Křivánková. 

 

Univerziády se zúčastní 16 basketbalových týmů z celého světa. Český tým byl nalosován do skupiny A, kde ho čekají duely s Maďarskem (3.7 ve 13 hodin), Ukrajinou (4.7. ve 13 hodin) a Japonskem (5.7. v 17:30). První dva celky postupují do čtvrtfinále. 

 

Na Univerziádě se představí i mužský tým vedený Miroslavem Markem, který ve své základní skupině A vyzve Mexiko, Izrael a Austrálii.

 

Nominace Univerziáda