RENOMIA ŽBL

Čtvrté kolo RENOMIA ŽBL: Duel o neporazitelnost a premiéra Strakonic

08.10.2019 - Redakce
vytvořeno 08.10.2019, upraveno 08.10.2019

Bezfaulu

Teprve ve čtvrtém kole RENOMIA Ženské basketbalové ligy se představí všech deset účastníků. Svou premiéru si odbudou BK Strakonice-U19 Chance. V soutěži dojde na duel neporažených (SBŠ Ostrava - ZVVZ USK Praha) i na zápas o první vítězství (Slovanka MB - Lokomotiva Trutnov).

 

Ostravské posily proti mistrovi

 

SBŠ Ostrava i ZVVZ USK Praha patří k neporaženým celkům. U Pražanek to vůbec nepřekvapuje, u Ostravanek možná ano. Jenže Sportovní basketbalová škola má za sebou zatím jen jeden zápas. Na palubovce Slovanky MB se dařilo zahraničnímu triu Sara Dickey (23 bodů a šest asistencí), Tiffany Jones (19 bodů a 17 doskoků) a Eilidh Simpson (16 bodů, sedm doskoků, sedm asistencí a čtyři zisky). Teď však čeká o těžší test.

 

Utkání SBŠ Ostrava - ZVVZ USK Praha se hraje ve středu 9. října od 17:30 v Ostravě v hale Tatran.

 

Vicemistr a neporažený nováček

 

Úspěchy zatím sbíral i DSK Levhartice Chomutov. Nováček však zatím oba zápasy odehrál doma, teď ho čeká venkovní premiéra. V hale Žabin Brno přitom není bez šance, Jihomoravanky mají v nohách tři víkendové zápasy v mezinárodní soutěži EWBL. Elán jim však může dodat, že všechny vyhrály.

 

Chomutovská křídelnice Veronika Rybová se zatím dovršení první tisícovky nastřílených bodů nedočkala. Ale už je opravdu hodně blízko, na 999 bodech.

 

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „Chomutov, i když je v lize nováčkem a je složený výhradně z Češek, má v kádru zkušené hráčky. V prvních dvou utkáních v ŽBL prokázal svou sílu, když dokázal otočit nepříznivý vývoj v utkání proti Slavii a zvítězil nad Slovankou. Očekáváme, že se budou opírat o zkušené podkošové trio Vorlová, Satoranská a Eisnerová, ale i když dosavadní výsledková bilance mluví pro Chomutov, favority v tomto utkání budeme my a chceme získat první vítězství v Renomia ŽBL.“
 

Program v poločasové přestávce: soutěž s partnerem utkání o tejpy Bronvit.

 

 

Utkání Žabiny Brno - DSK Levhartice Chomutov se hraje ve středu 9. října od 18 hodin v Brně v hale Rosnička.

 

O premiérový úspěch

 

Slovanka MB i Lokomotiva Trutnov mají ve srovnání s ligovou konkurencí hodně mladé kádry, a tak se dopředu počítalo, že to se sbíráním výher budou mít složité. Vzájemný střet je jedním z těch večerů, ke kterým by oba celky měly vzhlížet.

 

Kateřina Mahlerová ze Slovanky může proti svému někdejšímu klubu trefit svou jubilejní 200. ligovou trojku, nyní má zapsáno 199 úspěchů.

 

Michal Martišek (trenér BK Loko Trutnov): „V úterý se potkáme se Slovankou Mladá Boleslav, která už několik let patří k našim největším rivalům, a vzájemné zápasy také hodně napoví o tom, jak si daný tým bude vést v boji o playoff. Čeká nás velice podobně složený tým jako máme letos k dispozici my, tj. 5 žen, doplněných o kvalitní dorostenky. I proto očekávám velice bojovný a vyrovnaný zápas. Budou rozhodovat maličkosti, a to zejména v provedení těch nejzákladnějších basketbalových dovedností. Věřím, že budeme v této činnosti důslednější, že budeme aktivní a minimálně zopakujeme bojovnost z prvních dvou kol. Pokud tyto tři věci splníme, jsem přesvědčený, že budeme slavit první vítězství v letošním ročníku RENOMIA ŽBL.“

 

 

Utkání Slovanka MB - Lokomotiva Trutnov se hraje v úterý 8. října od 19 hodin v Mladé Boleslavi ve Sportovní hale.

 

Tuze těžká premiéra

 

Simona Růžková, Anna Rosecká a Kateřina Galíčková se vrátily z MS do 23 let v basketbalu 3x3 s jedenáctým místem a teď se mohou soustředit na ligové duely za BK Strakonice-U19 Chance. (Čtvrtou hráčkou do party byla Alžběta Levínská ze Slovanky MB.) Proti KP Brno však čeká Jihočešky dosti těžký úkol. Kromě jiného budou muset zastavit strakonickou odchovankyni Michaelu Starou.

 

Utkání BK Strakonice-U19 Chance - KP Brno se hraje ve středu 9. října od 18 hodin ve Strakonicích v hale STARZ.

 

Dílek k tradiční rivalitě

 

Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha jsou už tradičními rivaly. Na jaře na sebe pro jednou nenarazily v ligovém play off, vynahradily si to alespoň v souboji o třetí místo v Českém poháru. Pražanky v novém ročníku sázejí více na české hráčky, jak se jim bude dařit proti velezkušenému celku Hradce?

 

Utkání Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha se hraje ve středu 9. října od 18 hodin v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.