RENOMIA ŽBL

Každé dítě si zaslouží šanci. Reisingerová pořádá charitativní zápas plný hvězd

16.07.2020 - Redakce
vytvořeno 16.07.2020, upraveno 16.07.2020

Bezfaulu

Basketbalisté a basketbalistky nejsou jen sportovci myslící sami na sebe a svou sportovní kariéru. To dokazuje svým nejnovějším projektem „Basket pomáhá“ opora ženské reprezentace Julia Reisingerová. Ač jí je teprve dvaadvacet let, rozhodla se podporovat sociálně slabé děti. V rámci Projektu basket pomáhá se uskuteční dobročinná sbírka, benefiční utkání a on-line dražba dresů reprezentantů ČR v basketbale. Benefiční utkání se rozhodla uspořádat spolu se svou matkou, legendární českou basketbalistkou Petrou Reisingerovou. 

 

„Zápas odehrajeme 1. srpna ve Strakonicích, kde nastoupí proti sobě tým legend proti mladým puškám. Tým legend si sestavila mamka z bývalých spoluhráček z reprezentace i z týmů ve kterých hrála. Do týmu mladých pušek jsem pozvala mé současné spoluhráčky z reprezentace a také bývalé spoluhráčky z mládežnických kategorií. Doufám, že je to první z mnoha ročníků,“ říká čerstvá posila španělské Girony.

 

Na jaké hvězdy se můžou fanoušci těšit v zápase mladých pušek proti legendám?

 

„Nechci moc prozrazovat, ale určitě uvidíte Kateřinu Elhotovou, Terku Vyoralovou či Veroniku Voráčkovou. Jeden z týmů bude trénovat Marcela Krämer,“ odhaluje Reisingerová.

 

Není to první pokus Reisingerové jak pomoci, když už několik let spolupracuje s neziskovou organizací ANO, ANO a nyní spouští dobročinnou sbírku, kterou najdete pod odkazem níže.

 

Kromě dobročinné sbírky Reisingerová doufá, že se významnou částku podaří vybrat v rámci aukce dresů.

 

„Hráči české basketbalové reprezentace mužů mají v té době přípravný kemp a některým hráčkám nedovoluje jejich letní program se akce osobně zúčastnit. Přesto by se do akce rádi zapojili. Proto přišel nápad s dražbou podepsaných dresů. Díky vysokému zájmu ze stran basketbalistů bude dražba rozdělena na 3 aukce. První aukce odstartuje 2.8., druhá bude probíhat při kvalifikaci žen na EuroBasket 2021 a třetí při kvalifikaci mužů o EuroBasket 2022. Možná přidáme i Vánoční aukci,“ pokračuje Reisingerová.

 

Má tedy Reisingerová jasné myšlenky, kam chce vybrané peníze směřovat? 

 

„Každé dítě si zaslouží šanci. Ráda bych podpořila děti ve Strakonicích, ale už máme třeba i děti z Prahy, také se nebráním tomu, že třeba sami účastníci zápasu přijdou s nějakým nápadem, komu pomoci. Již dlouho sleduji příběhy sociálně slabých dětí, které sportují a ráda bych je v jejich sportování podpořila. Chci, aby to nebyla jen finanční pomoc na prázdno, ale aby šly peníze na něco konkrétního,“ pokračuje usměvavá basketbalistka. 

 

Budeme se na Vás těšit v hale ve Strakonicích 1.8. v 16:00. Pojďme společně pomoci dětem. 

 

Další informace o projektu najdete na Instagramu a Facebooku basket.pomaha.