RENOMIA ŽBL

KP Brno nuceně mění trenéra a posiluje na křídle

13.08.2019 - Redakce
vytvořeno 13.08.2019, upraveno 13.08.2019

Bezfaulu

Čtvrtý tým loňské sezony ŽBL – KP Brno mění trenéra. Přichází bývalý reprezentant a dlouholetý trenér v mužské kategorii Dušan Medvecký, který si poprvé vyzkouší trénovat ženy. Na lavičce vystřídal Martina Pospíšila, který se i přes víceletý kontrakt vrací na Slovensko, aby mohl být s vážně nemocnou manželkou.

 

"Velmi těžké rozhodnutí, ale momentálně vzhledem k mé osobní situaci nevyhnutelné. Mrzí mě, že nemůžu pokračovat v nastolené práci, která mi dávala velký smysl. Děkuji hráčkám, managementu klubu, kteří tuto situaci pochopili a urgentně dokázali řešit. KP držím palce, aby se podařilo klub nadále rozvíjet a dosáhnout stanovených cílů", uvedl Martin Pospíšil z Bratislavy pro klubový web. Podle informací klubu se také poslední chvíle zvažovala varianta jeho částečného dojíždění.
 

Díky rychlé práci vedení se podařilo dohodnout spolupráci s Dušanem Medveckým. Ten se v posledních letech věnoval zejména mužům NH Ostrava, se kterými v roce 2013 získal ligový bronz a také ocenění pro trenéra roku.


"Vždy jsem sice říkal, že basket je jenom jeden, ale trénování ženské složky mě doposud míjelo. Nečekaná nabídka z KP Brno mě však velice zaujala, protože jde v posledních letech o klub z těch nejvyšších pater tabulky ŽBL a jako hráč jsem vždy měl rád také atmosféru evropských pohárů. Po osobní schůzce s managementem KP v Olomouci jsem již měl jasno, že tento zásadní krok trenérské kariéry udělám," doplnil již do Brna se přesunuvší Medvecký pro klubový web.

 

Už pod novým koučem zahájily Brňanky v pondělí přípravu na novou sezonu a k vidění byla i nová posila pod koš, Slovenka Lucia Hadačová. Zámořské posily Kanaďanka Emily Potter a nově i Američanka Gabby Green se k týmu připojí později.