RENOMIA ŽBL

KP čeká derby i odveta loňského finále

20.02.2018 - Redakce
vytvořeno 20.02.2018, upraveno 20.02.2018

Bezfaulu

V následujících dnech si budeme představovat jednotlivé účastníky Nilfisk Final4 poháru žen, který se uskuteční v neděli a v pondělí v Nymburce. Na úvod si představíme loňského finalistu KP Brno očima bývalé reprezentační pivotky Ilony Burgrové.

 

KP Brno mělo loni blízko k výhře v poháru, ale ve finále nakonec podlehlo po velké bitvě Handicapu Brno 81:88. V letní pauze šéf KP Richard Foltýn získal tři zkušené hráčky v podobě Ilony Burgrové, Edity Šujanové a Mileny Prokešové. Hlavně první dvě jmenované hráčky se ukazují být posilami a střelecky táhnou tým za výhrou v poháru.

 

„Změnu může iniciovat jedinec, ale musí to dotáhnout celý tým. Myslím si, že minulý rok holky ochutnaly, jaké je to hrát finále poháru a teď ho budou moc chtít vyhrát. Pro výhru si tam ale jedou všechny čtyři týmy, takže nás nečeká nic lehkého,“ nastiňuje Burgrová.

 

Zkušenosti nabralo KP hlavně pod košem, protože třiatřicetiletá Burgrová a o rok mladší Šujanová hrají velké množství minut, což by mohlo v koncovkách zápasů pomoci.

 

„Na postech podkošových hráček máme zkušenosti, což je samozřejmě jistá výhoda, ale pivotky musí dostat míč, aby se mohla zkušenost projevit. Naše mladé hráčky mají zkušenosti z mládežnických reprezentací a ligy a neměly by se nechat nějakým vyrovnaným duelem rozhodit,“ věří vicemistryně světa z roku 2010.

 

V semifinále letošního Nilfisk Final4 dojde nejen na odvetu za loňské finále, ale týmy se budou chtít porovnat i po zatím jediném vzájemném duelu v letošní sezoně, které KP ovládlo na začátku prosince jasně 70:47.

 

„Respekt mezi brněnskými týmy bude oboustranný, protože KP Brno a Žabiny jsou dlouhodobí rivalové. Český pohár je speciální soutěž a výsledek z ligy na ten semifinálový zápas nebude mít vůbec žádný vliv. Navíc Žabiny od posledního zápasu s námi posílily,“ říká Burgrová k duelu, ve kterém dala Žabinám deset bodů a doskočila osm míčů.

 

Jako rodačka z Hradce Králové působila Burgrová dlouho v týmu místních Lvic, ale také i v Trutnově, zná tak velmi dobře rivalitu mezi oběma týmy. V derby mezi brněnskými kluby je nováčkem, má však ze svých bývalých působišť porovnání.

 

„Já si pamatuju derby, co jsme mívaly mezi Hradcem a Trutnovem tenkrát, a to byly vždy velmi vyhecované zápasy. Já do té rivality zatím tolik nepronikla, ale holky, co už tu hrají delší dobu, to mají velmi podobné. Je to mix pocitů, kdy hrajete proti hráčkám, které dobře znáte, ale zároveň jim právě proto chcete dokázat, že jste lepší,“ pokračuje účastnice olympijských her v Londýně v roce 2012.

 

KP Brno prošlo do Final4 přes dvě kola poháru, ve kterých nejprve jasně přehrálo Ostravu (81:60) a následně si dojelo pro postup do Final4 do Trutnova (69:50).

 

„Naše výhry na cestě do Final4 byly zasloužené a celkem jednoznačné. Pro nás to byla další příležitost se sehrát jako tým a vylepšit naši hru. Nebyly to ale jednoduché duely, a hlavně výhra nad Trutnovem nebyla vůbec pohodová a dost jsme se na ni nadřely,“ vzpomíná Burgrová.

V posledním ligovém zápase před Nilfisk Final4 se KP střetlo v pátek 16.2 doma s Ostravou a porazilo ji bez větších problémů 100:52. Jako velkou přípravu to však zkušená reprezentantka nebere.

 

„Každé vítězství jen pozitivní, v týmu je dlouhodobě dobrá nálada, ale pro nás by bylo lepší hrát takhle před pohárem s nějakým těžším soupeřem, abychom si vyzkoušely agresivnější a tvrdší hru. Za výhru jsme rády, ale těžší zápas by nám asi dal více,“ ví Burgrová.

 

KP Brno odstartuje svoji cestu Nilfisk Final4 v neděli od 15 hodin před kamerami TVCOM a bude doufat, že projde do pondělního finále hraného od 18 hodin, které bude vysíláno na webu České televize.

Více informací najdete na webu http://www.basketbalovypohar.cz

Zdroj fotografie: Facebook KP Brno