RENOMIA ŽBL

Pět NEJ třináctého kola RENOMIA ŽBL

14.01.2020 - Redakce
vytvořeno 14.01.2020, upraveno 14.01.2020

Bezfaulu

To nejzajímavější, co se přihodilo ve třináctém kole nejvyšší soutěže basketbalistek.

 

Nejlepší střelkyně

 

Brionna Jones se nejspíš chystá zcela opanovat střelecké tabulky RENOMIA ŽBL. Svému ZVVZ USK Praha významně pomohla k jasné výhře nad SBŠ Ostrava 117:49, když nastřílela 36 bodů. Na takový kousek přitom potřebovala jen 25 a půl minuty. Její průměr se vrátil nad hranici 30 bodů.

 

Nejkomplexnější zápis

 

Skvělými výkony se blýskly také dvě hráčky KP Brno. Gabby Green přispěla k triumfu 108:49 nad BK Strakonice-U19 Chance ojedinělým zápisem, který neměl daleko dokonce ke quadruple double. Na kontě měla 15 bodů, 11 doskoků, osm asistencí a osm zisků, připojila k nim i dva bloky. To vše za 30 minut.

 

Nejpřesnější palba

 

Michaela Stará, další hráčka KP Brno, pak proti svému někdejšímu zaměstnavateli trefila šest trojek z osmi pokusů a dostala se na 24 bodů. Střelkyně brněnského klubu má nyní na kontě tři nejlepší zápisy sezony. Šest trojek zaznamenala i proti Lokomotivě Trutnov, pět v souboji s BLK Slavia Praha.

 

Nejnovější elitní střelkyně

 

Mezi českou střeleckou elitu se v tomto ročníku napevno propracovala Kamila Hošková. Křídelnice z BLK Slavia Praha se proti Sokolu Hradec Králové (67:86) blýskla 22 body a při průměru 15,08 bodu ji už jen dvě desetinky dělí od postu nejlepší české ligové střelkyně - na něm je Kateřina Elhotová.

 

Nejnadějnější start

 

SBŠ Ostrava dala po Novém roce první šance šestnáctileté pivotce Kateřině Ebenhöhové. A ta je dokázala využít. Vytáhlá pivotka měřící 194 cm si první tři body připsala při debutu proti Sokolu Hradec Králové. A ve druhém utkání, ještě náročnějším měření sil se ZVVZ USK Praha, už posbírala po sedmi bodech a sedmi doskocích, během 23 minut přidala i jeden blok.